Delta LT
Delta LT ulos Vilnius
Wir verkaufen gebrauchte Getränketechnik. PET Anlage, Filtren, Kompressoren, Vakuumtechnik, usw.
Wir reparieren alle Getränketechnik und verkaufen mit Garantie.
Ihre Angebote sind Willkommen.
Arturas Mickevicius
+370 6 8478222
herra Arturas Mickevicius
Dariau ir direno 81
02189 Vilnius
Liettua
Ajankohtaiset tarjoukset samanlaisilta jälleenmyyjiltä
Pieni ilmoitus
Široki Brijeg
2 132 km
Ruostumattomasta teräksestä valmistettu säiliö sekoittimella, 20 000 l
INOX TANK SA MJESALICOM 20.000L
INOX TANK SA MJESALICOM 20.000L
Soita
Kunto: hyvä (käytetty), Säiliö sekoittimella hyvässä kunnossa
Hedpfx Amjzdzkvorenn
Pieni ilmoitus
Menslage
1 477 km
TB Ingenieria C1EL itseliimautuvien etikettien etiketöintikone (2022)
TB IngenieriaEtikettierer für Selbstklebeetiketten
TB IngenieriaEtikettierer für Selbstklebeetiketten
Soita
Kunto: käytetty, Valmistusvuosi: 2022, YLEISKATSAUS Tämä TecnoBodega Ingeniería / TB Ingeniería C1EL -mallin itsekiinnittyvä etiketti- ja kapselointikone vuodelta 2022 on suunniteltu etu- ja takatarran, veromerkin ja kapselin asentamiseen pulloihin. Kone soveltuu kompakteihin täyttölinjoihin viinin, väkevien alkoholeiden, liköörin ja juomien tuotannossa. Laitteessa on 3 etikettipäätä, ja se pystyy käsittelemään pulloja, joiden korkeus on 140–370 mm ja halkaisija 50–100 mm. Se käyttää itsekiinnittyviä paperi-etikettejä ja tukee etikettikokoja pituudeltaan 40–105 mm ja korkeudeltaan 18–150 mm. Järjestelmään kuuluu pullojen kuljetinhihna, syöttöaikasruuvi, itsenäisesti säädettävät tarrapäät, kapselijakaja ja kapselin asetusyksikkö. Lisäksi koneessa on automaattinen nopeudensäätö pullomäärän mukaan sekä integroidut koneen turvajärjestelmät. Laite on valmistettu ruostumattomasta teräksestä ja siinä on läpinäkyvät suojat, sekä sitä ohjataan Weintek-HMI-paneelilla. Kuvassa olevassa kokoonpanossa on mukana etikettirullien tukilevyt, sisäiset etikettipäät, pullonohjaimet, ajoitusruuvi ja kuljetin. TEKNISET TIEDOT Valmistaja: TB Ingeniería / TecnoBodega Ingeniería Malli: C1EL Konetyyppi: Itsekiinnittyvien etikettien ja kapselien asennuskone Valmistusvuosi: 2022 Etikettipäiden määrä: 3 Etikettiformaatit: Etu- ja takatarrat sekä veromerkki Etikettityyppi: Itsekiinnittyvä paperitarra Tuotantokapasiteetti: noin 1 000 – 1 500 pulloa/h Kutistekalvokapselien kapasiteetti: jopa noin 2 000 pulloa/h Bordeaux-pulloilla, Ø 76 mm Pullokorkeus: 140 – 370 mm Pullon halkaisija: 50 – 100 mm Hylsy-/karanläpimitta: min. 76 mm Maks. rullan läpimitta: 250 mm Etiketin pituus: 40 – 105 mm Etiketin korkeus: 18 – 150 mm Käyttöliittymä: Weintek-HMI-paneeli Mukana toimituksessa: Pullonkuljetin, syöttöaikasruuvi, itsenäisesti syötettävät etikettipäät, kapselijakaja, kapselin asennusyksikkö Sisältää ominaisuudet: Automaattinen nopeudensäätö pullomäärän mukaan, koneen suoja- ja turvajärjestelmät, kompakti linjaintegraatio Rakenne: Ruostumaton teräsrunko, läpinäkyvät turvaovet Turvallisuus: Hätäpysäytys, suojat ja varoitusmerkinnät Kunto: Käytetty, asennettu tuotantoympäristöön
Hnedpfxjzdya Ne Amron
Pieni ilmoitus
Donnery
2 149 km
Puhalluskone / puhallin
KronesContiform S24
KronesContiform S24
Soita
Kunto: käytetty, Valmistusvuosi: 2011, käyttötunnit: 34 000 h, Toiminnallisuus: täysin toimintakuntoinen, koneen/ajoneuvon numero: K434100, tulovirran tyyppi: Ilmastointi, tulojännite: 400 V, ohjausjännite: 230 V, ottovirta: 624 A, tuloj频率: 50 Hz, Tarjoamme tätä käytettyä Krones Contiform S24 -puhalluskonetta, valmistusvuosi 2011.
Hedozdqayepfx Amrsnn
Valmistusvuosi: 2011
Valmistusnumero: K434100
Nimellisjännite: 400 / 230 V
Virran tyyppi ja järjestelmä: AC 3/N/PE
Verkon taajuus: 50 Hz
Nimellisvirta täydellä kuormituksella Ib max.: 624 A
Oikosulkukestoisuus:
Verkkoerottimen katkoteho Icu: 50 kA
Esisulake: 630 A
Kytkentäkaavion numero: K434100-001
Jos teillä on kysyttävää tai tarvitsette lisätietoja, voitte ottaa meihin yhteyttä viestillä tai soittamalla.
Pieni ilmoitus
Novi Sad
1 896 km
PREMIX INTERMIX
ORTMANN HERBST100 EUD- 2C
ORTMANN HERBST100 EUD- 2C
Soita
Kunto: hyvä (käytetty), Valmistusvuosi: 1997, Käytetty hyvässä kunnossa
Hsdpfxozdiqle Amrsnn
Pieni ilmoitus
Menslage
1 477 km
Krones Sleevematic, Shrinkmat-käärintäetiketöintikone sleeve-etiketeille (2017)
KronesEtikettierer für Sleeves
KronesEtikettierer für Sleeves
Soita
Kunto: käytetty, Valmistusvuosi: 2017, Yleiskatsaus Tämä hihaetikettien kiinnitys- ja kutistusjärjestelmä on valmistettu vuonna 2017 saksalaisen Krones-yrityksen toimesta. Järjestelmä koostuu Krones Sleevematic hihatarran applikaattorista ja Krones Shrinkmat kutistustunnelista ja se on suunniteltu eri mallisten pullojen ja astioiden hihatarramerkintään ja -kutistukseen. Tekniset tiedot Formaatit: Erilaiset pullo- ja astiamallit Käyttö: Hihaetiketöinti ja hihan kutistus Kokoonpano: Krones Sleevematic hihatarran applikaattori + Krones Shrinkmat kutistustunneli Etiketöintitekniikka: Hihaetiketit Toimitussisältö Hihamerkintälaite | Krones | Sleevematic | 2017 | Hihaetikettikone Kutistustunneli | Krones | Shrinkmat | 2017 | Hihaetikettien kutistusjärjestelmä
Hodpfszdip Uex Amronn
Pieni ilmoitus
Menslage
1 477 km
Robino & Galandrino RECORD 14000 lankakahvan kiinnityskone (2010)
Robino & GalandrinoDrahtbügel-Anbringer
Robino & GalandrinoDrahtbügel-Anbringer
Soita
Kunto: käytetty, Valmistusvuosi: 2010, Yleiskatsaus Tämä lankkapselin sulkija on valmistettu vuonna 2010 Robino & Galandrino -yhtiön toimesta. RECORD 14000 on suunniteltu lankkapselien asentamiseen pulloihin. Konetta käytettiin maaliskuun 2026 loppuun asti ja se on toimintakunnossa. Laite on tarkastettu, puhdistettu ja voideltu. Tekniset tiedot Teho: jopa 14 000 pulloa/tunti Käyttökohde: lankkapselien kiinnitys Malli: RECORD 14000 Liitäntätiedot: 400 V / 3-vaihe / 50 Hz / ICC 20 A / IN 4,15 A
Hnedpfx Aozdb Enomrjn
Pieni ilmoitus
Fumane (Verona)
2 058 km
Käytetty Tetra Pak TBA-8 SQ 1000 ml täyttökone
Tetra Pak®TBA/8-1000 SQ
Tetra Pak®TBA/8-1000 SQ
Soita
Kunto: käytetty, Valmistusvuosi: 2004, käyttötunnit: 3 862 h, koneen/ajoneuvon numero: LC619, Käytetty Tetra Pak TBA-8 SQ 1000 ml täyttökone
Hnodpfx Aszc Impsmren
Tekniset tiedot & suoritusarvot
Tämä täydellinen aseptinen kartonkipakkauslinja perustuu Tetra Pak TBA/8-1000 SQ -koneeseen ja tarjoaa luotettavaa suorituskykyä korkealaatuiseen juomatuotantoon ja teollisiin pakkaussovelluksiin. Suunniteltu 1,0 litran kartonkipakkauksille, linja sisältää täytön, sulkemisen, kuljetintekniikan, kartonoinnin ja kutistepakkauksen – muodostaen johdonmukaisen käytetyn täyttölinjan toimijoille, jotka arvostavat luotettavaa käyttöaikaa ja tasaista suorituskykyä.
Päätäyttökone: Tetra Pak TBA/8-1000 SQ (aseptinen) (3 862 käyttötuntia).
Tuotantokapasiteetti: jopa 5 000 pakkausta tunnissa
Säiliötyyppi: Kartonki (Tetra Pak -tyyli)
Formaattiyhteensopivuus: 1,0 l kartongit
Suljentayksikkö: Tetra Cap Applicator 88 Lid (Stream Cap -korkeille) (7 709 käyttötuntia).
Toissijaispakkaus: Tetra Cardboard Packer TCBP-70
Kutistetunneli: Tetra Thermo Shrink Tunnel TTST-51
Kuljetintekniikka: Akkumulaattorikuljetinjärjestelmä Dicolube TP -voitelulla
Valmistaja: Tetra Pak engineering
Käyttökohde: Juomatuotanto ja teollinen pakkaus
Edistyksellinen automaatio- ja ohjausjärjestelmä
Linja integroi Tetra Pak -automaation kaikissa moduuleissa tarjoten koordinoidun toiminnan ja optimoidun läpimenon. Aseptinen TBA/8-1000 SQ -yksikkö varmistaa hallitut täyttöolosuhteet, kun taas suljin, kuljettimet ja loppupään laitteet synkronoidaan sujuvaan käsittelyyn ja minimoi pullonkaulat. Turvapiirit ja CE-merkitty suojavarustus takaavat turvallisen käytön. Nopeat muunnokset sulkijassa ja kartonointilaitteessa mahdollistavat tehokkaat formaatinvaihdot 1,0 litran välillä.
Keskitetyt ohjausyksiköt synkronoitua rivikäyttöä varten
Automaattinen korkin asennus Stream Cap -korkeille
CE-standardin mukainen turvallisuusratkaisu päämoduuleissa
Voitelujärjestelmällä tuettu kuljetin Dicolube TP:llä
Mahdollisuudet tuotantolinjan integrointiin
Tämä yhtenäinen pakkauskonekokonaisuus tarjoaa plug-and-produce-integraation täyttöön, suljentaan, kuljetuksiin, kartonointiin ja kutistamiseen. Akkumulaattorikuljetinjärjestelmä tasapainottaa tuotteen virtausta yksiköiden välillä ja suojaa sekä aseptista pääyksikköä että toissijaista pakkauslinjaa. Kokoonpano on ihanteellinen valmistajille, jotka standardisoivat 1,0 litran kartonkeihin.
Linjakokoonpano aseptisesta täytöstä loppupään pakkaamiseen
Kuljetinakkumulaatio tasapainoitettuun virtaan ja vähennettyihin seisokkeihin
Soveltuu juomatuotantoon aseptisella kartonkipakkauksella
Optimoitu 1,0 l kartongeille; helppo muunneltavuus tässä formaatissa
Koneen kunto & huoltohistoria
Laitos toimitetaan erinomaisessa käyttökunnossa ja on välittömästi käyttövalmis tarjoten luotettavan käytetyn ratkaisun.
Pieni ilmoitus
Estavayer
2 061 km
Kuutio-mallinen käyminen- ja varastosäiliö
Soita
Kunto: hyvä (käytetty), - Ruostumattomasta teräksestä
- Seisoo jaloilla
- Materiaali: 1.4301 / AISI 304
- Tilavuus: noin 5 000 litraa
Varustus:
Hnjdpfx Aszc H Ursmrsn
- Nelikulmainen tarkastusluukku
- Jäännöstyhjennys, palloventtiili NW 40
- Kirkaspoistuma, palloventtiili NW 40
- Nestetason ilmaisin
- Näytteenottoventtiili
- Kupukansi NW 500
- Hyvässä kunnossa
Mitat:
- Leveys: 1 400 mm
- Syvyys: 1 800 mm
- Vaipan korkeus: 2 500 mm
- Maavara: 150 mm
- Kokonaiskorkeus: noin 2 900 mm
Pieni ilmoitus
Estavayer
2 061 km
Juomien tuotantokone
Soita
Kunto: hyvä (käytetty), - Tilavuus: noin 4 500 litraa
- Täyttömäärä: noin 3 000–3 500 kg
- Hitaasti pyörivä erikoissekoitin
Varustus:
- Jäännöstyhjennys palloventtiili NW 65
- Kirkkaan nesteen poisto: NW 40
- Soikea miehistöluukku
- Näytehana
- Näyttötaso
Hjdpezc H Ufjfx Amronn
- Kupukansi NW 300
- Hyvässä kunnossa
Mitat:
Halkaisija: 1 700 mm
Kuperan pohjan korkeus: 200 mm
Vaipan korkeus: 2 000 mm
Kokonaiskorkeus: noin 2 800 mm
Pieni ilmoitus
Estavayer
2 061 km
Punasviinin käymistankki sekoittajalla
Soita
Kunto: hyvä (käytetty), - Tilavuus: noin 5 000 litraa
- Täyttömäärä: noin 3 500–4 000 kg
- Hitaasti pyörivällä erikoissekoittajalla
Hodpfx Aezc H Tuomrsnn
Varustus:
- Jäännösulostulon liukuventtiili NW 65
- Kirkasulkureitti: NW 40
- Soikea miehistöluukku
- Näytehana
- Kupoliluukku NW 400
Mitat:
- Halkaisija: 1 900 mm
- Kartion pohjan korkeus: 800 mm
- Vaipan korkeus: 1 500 mm
- Kokonaiskorkeus: noin 2 900 mm
Pieni ilmoitus
Estavayer
2 061 km
Säiliöpuristin
BUCHERRPF 50
BUCHERRPF 50
Soita
Kunto: erittäin hyvä (käytetty), Valmistusvuosi: 2000, - Valmistusvuosi: 2000
Hnedpfozc H Swox Amren
- Kalvo: 2024
- Kahdella suurella täyttöovella
- Keskustäyttö
- Suuri mehuallas
- Jalkojen pidennykset H 200 mm
- Viimeksi käytössä: sadonkorjuu 2025
- Kone erittäin hyvässä kunnossa
Mitat:
- Pituus: noin 4 700 mm
- Leveys: noin 1 900 mm
- Korkeus: noin 2 000 mm
Pieni ilmoitus
Estavayer
2 061 km
Tasomäskipumppu
BUCHERDelta PM 20C
BUCHERDelta PM 20C
Soita
Kunto: hyvä (käytetty), - Suuntavaihtaja: eteenpäin – taaksepäin
Hjdezc H R Tepfx Amrenn
- Siirrettävä malli
- Pumppu hyvässä kunnossa
Pieni ilmoitus
Estavayer
2 061 km
Destemmer
BUCHERDelta E2
BUCHERDelta E2
Soita
Kunto: erittäin hyvä (käytetty), Valmistusvuosi: 2000, - Vuosimalli: 2000
- Rypäleen murskain mukana
Hnjdpfx Amezc H Rtorsn
- Mobiili versio
- Kone erittäin hyvässä kunnossa
Pieni ilmoitus
Fumane (Verona)
2 058 km
Käytetty Sidelin täydellinen PET-vesipullotuslinja, 36 000 pulloa/h, vuodelta 2012
Krones
Krones
Soita
Kunto: käytetty, Valmistusvuosi: 2012, koneen/ajoneuvon numero: LC647, Nopea PET-vesilinja, 36 000 BPH, 0,55L 30/25 PCO1881
Linjakuvaus ja kapasiteetti:
Tämä käytetty ratkaisu on suunniteltu täydelliseksi PET-linjastoksi hiilihapottoman veden teolliseen tuotantoon. Linja on optimoitu 0,55 litran pulloille, joissa on 30/25 PCO1881-kierteet, ja sen nimellisteho on 36 000 pulloa tunnissa. Keskeiset laitteet linjastolla ovat Sidel SBO20 -venytyspuhalluskone (20 onteloa), Sidel EUROPA WM täyttömonoblokki (60 täyttöventtiiliä ja 15 korkituspäätä) sekä Krones Contiroll HS -etiketöintiyksikkö nopeaan, jatkuvaan ympärimerkintään. Kokoonpano soveltuu teolliseen juomantuotantoon, jossa vaaditaan jatkuvaa PET-pulloveden läpivirtausta.
Tuotantonopeus: 36 000 bph (0,55L-muoto)
Primaarimuoto: 0,55L (550 ml) pullot
Kierremalli: 30/25 PCO1881
Pakkaus: PET-pullo
Venytyspuhalluskone: Sidel SBO20, 20 onteloa
Täyttömonoblokki: Sidel EUROPA WM, 60 venttiiliä / 15 korkituspäätä
Hsdpjzc Hqmjfx Amrenn
Etiketöintilaite: Krones Contiroll HS
Korkkikuljetin: Sidel Aidlin 24
Valmistusvuosi: 2012 (ydintäyttölaite 2011)
Ohjausjärjestelmät ja automaatio:
Automaatiokonsepti yhdistää puhalluskoneen, monoblokin, korkkikäsittelyn ja etiketöinnin yhtenäiseksi ohjausstrategiaksi, mahdollistaen tasaiset ja vakaat suurten nopeuksien prosessit. Keskeiset käyttöliittymät valvovat käynnistys/seis-painikkeita, kiihtyvyys- ja hidastusprofiileita sekä hälytys- ja vikadiagnostiikkaa. Lukitut suojalaitteet ja hätäseis-verko toimii käytön turvallisuuden takaamiseksi säilyttäen samalla käyttöasteen. Reseptiohjattu säätö mahdollistaa toistettavat asetukset 0,55L-formaatille, lyhentää muunnosaikoja ja tukee OEE-tavoitteita.
Yhdistetty layout ja ylä-/alavirtaintegraatio:
Linja on suunniteltu suoraan prosessivirtaan, hyödyntäen kuljettimia sekä puskuriosuuksia tasapainottamaan pullojen virtausta. Kokoonpano on optimoitu 30/25 PCO1881 -pullojen käsittelyyn alkaen preformien syötöstä ja venytyspuhalluksesta täyttöön, korkitukseen ja nopeaan ympärimerkintään. Laitesarja on esivalmisteltu liitettyväksi tarkastuslaitteisiin, pahvilaatikkopakkaukseen ja lavaamiseen, mahdollistaen täyden teollisen pakkauslinjan preformeista valmiisiin paketteihin.
Nykytila ja huolto:
Laitteisto on tuotantokäytössä, mikä varmistaa toimivuuden todellisissa käyttöolosuhteissa. Jokaista lohkoa on huollettu jatkuvan tuotannon turvaamiseksi. Aktiivinen tila antaa mahdollisille ostajille mahdollisuuden arvioida suorituskykyä suoraan sekä suunnitella hallitun siirron ja uudelleenkäynnistyksen lisäkapasiteetin tarpeeseen.
Prosessiteho:
Sidel EUROPA WM -monoblokki takaa tarkan vesitäytön ja yhtenäisen kierteen kiristysmomentin 15 päällään. Sidel SBO20 tarjoaa luotettavan preformien lämmityksen ja venytyspuhalluksen 20 ontelossaan, varmistaen pullojen laadun suurilla nopeuksilla. Seuraavaksi Krones Contiroll HS kiinnittää etiketit jatkuvalla prosessilla...
Pieni ilmoitus
Menslage
1 477 km
GAI MLE 881 oluen paineentäyttökone (2017)
GAIDruckfüller
GAIDruckfüller
Soita
Kunto: käytetty, Valmistusvuosi: 2017, Yleiskatsaus
Tämä lasipullojen täyttö- ja suljentakone on valmistettu vuonna 2017 italialaisen GAI-yrityksen toimesta. Malli MLE 881 Beer on suunniteltu erityisesti oluen ja viinin tarkkaan ja monipuoliseen täyttöön sekä suljentaan lasipulloihin. Kone tukee kruunukorkkeja ja sopii siksi erinomaisesti panimoille ja juomavalmistajille, joilla on monipuoliset pakkaustarpeet. Laite on erittäin hyvässä kunnossa ja käyttövalmis, sillä sitä on käytetty harvoin pienen tuotantomäärän vuoksi, koska markkina on ollut pääosin tölkkien hallitsema. Kone voidaan esitellä koeajossa veden kanssa.
Hnsdpfxszcu Slo Amrsn
Tekniset tiedot
Nimellisteho: 1 500 pulloa/tunti (0,33 l pulloilla)
Pullokoot: maksimihalkaisija 115 mm, syöttöruuvi yleiskäyttöinen pulloille, joiden halkaisija on 60–115 mm
Suljentatyyppi: kruunukorkit
Täyttöjärjestelmä: isobaarinen (oluelle ja hiilihapotetuille juomille)
Tuotetyypit: olut ja muut hiilihapotetut juomat
Sisältää dummy-pullot ja CIP-kupit
Kaksoisesivakuumointi pienempään happiläsnäoloon
Kone voidaan puhdistaa CIP-järjestelmällä
Pieni ilmoitus
Estavayer
2 061 km
Paina
BUCHERX PLUS 22
BUCHERX PLUS 22
Soita
Kunto: erittäin hyvä (käytetty), Valmistusvuosi: 2010, - Puristinkapasiteetti: 22 hl
- Valmistusvuosi: 2010
- Kalvo: 2021
- Uusi kosketusnäyttö + SPS/ohjaus: 2023
- Keskustäyttö
- ORGAN-ohjelmistovarustus (2016)
- Jalkojen pidennykset
- Siirrettävä, pyörillä
Hodjzcnzgjpfx Amronn
- Viimeksi käytetty sadonkorjuussa 2025
- Kone erittäin hyvässä kunnossa
Pieni ilmoitus
Estavayer
2 061 km
Täydellinen rypäleiden vastaanottolinja
BUCHER-VASLIN
BUCHER-VASLIN
Soita
Kunto: erittäin hyvä (käytetty), Valmistusvuosi: 2018, Teho: 20–25 tonnia/h
Vuosimalli: 2018
Erittäin hyvässä kunnossa
Sisältää:
1 annostelu- ja lajittelupöytä TRV 25 erikoissuurella suppilolla
- Kahdella tärinämoottorilla
- Kaksi seulavyöhykettä
- Kokonaispituus: 2 550 mm
- Purkukorkeus: 1 350 mm
- Suppilon mitat: 1 800 x 1 750 mm
- Täyttökorkeus: n. 2 200 mm
1 rypäleiden kuljetinhihna ELV TR 400
- Suurella erikoissuppilolla
- Purkukorkeus: 4 300 mm
Rypäleiden perkaus- ja lajitteluyksikkö:
1 Bucher perkauskone Delta E4
- Vakioversio
- Perkaussylinteri PHD 25 mm
- 2 puhdistuspalloa
1 lajitteluyksikkö DELTA Trio XL
- Rullapöytä, 36 lajittelurullaa
- Säädettävä 15–19 mm
- Runko ruostumatonta terästä, vankka
- Siirrettävä rakenne, pyörillä ja ohjauspyörillä
1 rypälemurskain F20
1 suuri suppilopumppu vaa’alla
- Tilavuus: 2 500 kg
- Vankka runko jaloilla ja pyörillä
- Integroidut punnituskennot
Hnsdpfxozcnx Eo Amron
- Vaaka: Mettler Toledo
- Mohnopumppu integroitu
- Teho: 15 t/h
Pieni ilmoitus
Menslage
1 477 km
Rink KM 690/4K automaattinen ruuvinpurkulaite (2012)
RinkAbschrauber
RinkAbschrauber
Soita
Kunto: käytetty, Valmistusvuosi: 2012, Yleiskatsaus Tätä tammikuussa 2012 valmistettua RINK KM 690/4K -tyyppistä tyhjien pullojen korkinavauskonetta käytetään automaattiseen kierrekorkkien poistoon uudelleenkäytettävistä tyhjäpulloista suoraan laatikossa. Kone asennetaan tyhjien pullojen syöttölinjalle ja poistaa kierrekorkit ennen kuin pullot siirretään edelleen pullonpesukoneelle. Koneessa on 4 yksikköä, joista jokaisessa on 4 x 3 avaajapäätä, joten useita pulloja voidaan käsitellä rinnakkain laatikossa. Käytön aikana laatikot kulkevat jatkuvasti avaajayksiköiden alla. Pääyksiköt laskeutuvat syklisesti pullojen päälle, avaavat korkit ja palautuvat sen jälkeen takaisin yläasentoon. Konetta ohjataan ruostumattomasta teräksestä valmistettuun sähkökeskukseen integroidun Siemens SIMATIC -paneelin kosketusnäytön avulla. Tekniset tiedot Valmistaja: RINK GmbH & Co. KG Konetyyppi: tyhjien pullojen avaaja Malli/tyyppi: KM 690/4K Valmistusvuosi: 01/2012 Käyttötarkoitus: Kierrekorkkien avaaminen/poistaminen uudelleenkäytettävistä tyhjistä pulloista laatikoissa Varustus: 4 yksikköä, jokaisessa 4 x 3 avaajapäätä Toiminta: Automaattinen laatikkokuljetus syklisesti laskeutuvien avaajayksiköiden alla HMI / ohjaus: Siemens SIMATIC -paneeli kosketusnäytöllä Merkkivalotorni: Punainen/oranssi/vihreä tilavalo Turvallisuus: Ruostumaton teräsrakenne, läpinäkyvät liukuovet ja varoitustarrat Sähköliitäntä: 230 / 400 V, 50 Hz Liitäntäteho: 18 kVA Virta: 25 A Kunto: Käytetty, asennettu teolliseen uudelleenkäytettävien pullojen tuotantolinjaan
Hodpozcgppefx Amrenn
Pieni ilmoitus
Schwäbisch Hall
1 737 km
Juomien tuotantokone
Pac SchweizPac CB 12-0.5-V-7 L II
Pac SchweizPac CB 12-0.5-V-7 L II
Soita
Kunto: käyttövalmis (käytetty), Valmistusvuosi: 1997, Pullonpesukone Pac CB 12-0.5-V-7 L II
Hnedpfszcgn Esx Amren
Valmistusvuosi 1997, 6 000 pulloa/h.
Pieni ilmoitus
Menslage
1 477 km
Krones Modulfill painepullojen täyttökone (2012)
KronesDruckfüller
KronesDruckfüller
Soita
Kunto: käytetty, Valmistusvuosi: 2012, Yleiskatsaus Tämä vuonna 2012 valmistettu Krones Modulfill -täyttö- ja sulkemismonoblokki on suunniteltu juomapakkauslinjoille lasipullojen täyttöön ja suljentaan. Koneessa on 60 täyttöventtiiliä ja 12 sulkupäätä, ja sen kapasiteetti on noin 15 000 pulloa tunnissa. Koneen on todettu toimivan nykyisessä tuotantoympäristössä noin 14 990 pulloa/tunti -nopeudella. Se on säädetty 0,75 l ja 0,33 l lasipulloille. Sulkumekanismi soveltuu muovisiin kierrekorkkeihin. Linjaa ohjataan Krones iPanel CD:llä, ja se on sijoitettu ruostumattomasta teräksestä ja lasista valmistettuun turvakaapistoon. Käyttötunnit: 41 381 tuntia.
Tekniset tiedot
Valmistaja: Krones AG
Konetyyppi: Täyttö- ja sulkemismonoblokki
Malli/merkintä: Krones Modulfill
Valmistusvuosi: 2012
Käyttötarkoitus: Lasipullojen täyttö ja sulkeminen
Sovitetut pullokoot: 0,75 l (Ø 75 mm x 265 mm) ja 0,33 l (Ø 65 mm x 175 mm)
Hnjdozcga Uopfx Amrjn
Täyttöjärjestelmä: Tilavuudellinen täyttö
Täyttöventtiilit: 60
Sulkupäät: 12
Käytettävä korkkityyppi: Muovinen kierrekorkki
Nimellisteho: n. 15 000 pulloa/tunti
Käyttötunnit: 41 381 h
Tuotantolaskuri: 40 754 h
Ohjausliittymä: Krones iPanel CD
Sähkösyöttö: 400 / 230 V
Jännite: AC 3/N/PE
Taajuus: 50 Hz
Täysi kuormitusvirta: 36 A
Rakenne: Turvakaapisto ruostumattomasta teräksestä ja lasista
Kunto: Käytetty, tarkkailtu tuotantoympäristössä
Pieni ilmoitus
Menslage
1 477 km
FAMIX Premix 20000TD -sekoitin (2000)
FAMIXMixer
FAMIXMixer
Soita
Kunto: käytetty, Valmistusvuosi: 2000, Yleiskatsaus Tämä vuonna 2000 valmistettu FAMIX-Falterbaum 20000TD-esisekoitusjärjestelmä on täysin automaattinen laite juomien sekoittamiseen ja hiilihapottamiseen, joka on suunniteltu juomakomponenttien jatkuvaan annosteluun, sekoittamiseen, ilmastukseen ja hiilihapottamiseen ennen pullotusta. Järjestelmä sopii sekoitettujen ja hiilihapotettujen juomien valmistukseen käyttäen ainesosia, kuten vettä, siirappia ja CO₂:ta. Laite on kompakti ruostumattomasta teräksestä valmistettu prosessiskidi, johon on integroituna säiliöt, pumput, venttiilit, putkistot, mittalaitteet ja sähkökeskus. Premix-yksikön kapasiteetti on noin 22 000 l/h ja se sisältää kaksi pystysuoraa ruostumattomasta teräksestä valmistettua paineastiaa, joita voidaan käyttää tuotteen ilmastukseen, puskurointiin ja hiilihapottamiseen. Nestekierto ohjataan automatisoiduilla pneumaattisilla venttiileillä ja manuaalisella ruostumattomasta teräksestä valmistetulla liitäntäpaneelilla, joka mahdollistaa joustavan putkituksen tuotanto- ja CIP-käyttöön. Konetta ohjataan integroituun FAMIX-sähkökeskukseen, joka on suoraan asennettu skidille. Ruostumattomasta teräksestä olevaan putkistoon on asennettu inline-prosessimittauslaitteet, esimerkiksi Brixin, virtaus- tai tiheyden mittaukseen prosessin valvontaa varten. Järjestelmä sopii juomavalmistajille, jotka tarvitsevat tarkkaa ja jatkuvaa juomien esikäsittelyä ennen pullotusta. Teknisiä tietoja Valmistaja: H. Falterbaum FAMIX-Maschinenbau GmbH Malli / tyyppi: 20000TD Konetyyppi: Esisekoitus-/juomasekoitus- ja hiilihapotusjärjestelmä Valmistusvuosi: 2000 Kapasiteetti: n. 22 000 l/h Sovellus: Juomien jatkuva sekoitus, annostelu, ilmastus ja hiilihapottaminen Tuotekomponentit: Vesi, siirappi, CO₂ ja juomakomponentit Rakennetoteutus: Kompakti ruostumattomasta teräksestä valmistettu skid, jossa integroidut putkistot ja prosessilaitteet Prosessitoiminnot: Tuotteen ilmastus, puskuri ja hiilihapotus Rakenne: Runko, säiliöt ja putkistot ruostumattomasta teräksestä Kunto: Käytetty, asennettuna teolliseen juomatuotantoympäristöön
Hjdpfx Aezcgabomronn
Pieni ilmoitus
Töltéstava
1 669 km
Pullonpesu-, täyttö- ja korkituskone
SCHBT/300S
SCHBT/300S
Soita
Kunto: käytetty, Toiminnallisuus: täysin toimintakuntoinen, SCH-BT/300S Pullonpesu-, Täyttö- ja Korkituskone
SCH-BT/300S on täysin automatisoitu kone, joka on suunniteltu 18,9 litran (5 gallonan) vesipullojen pesuun, desinfiointiin, huuhteluun, täyttöön ja korkitukseen. Järjestelmässä yhdistyy monivaiheinen puhdistusprosessi automaattiseen pullonkäsittelyyn, täyttöön ja korkin asettamiseen, mikä takaa korkean hygieniatason ja luotettavan toiminnan pulloveden tuotannossa.
Tekniset tiedot
* Kapasiteetti: 200–300 pulloa/h (riippuen pesusyklin asetuksista)
Hsdpfozb Rmvjx Amrjnn
* Pesuaika: Säädettävissä 40–120 sekuntia
* Pullokoko: Standardi 18,9 l (5 gallonaa)
* Sähkösyöttö: 400 V, 50 Hz
* Asennettu teho: 9 kW
* Paineilman tarve: 800 l/h, 6 bar, öljytön
* Vesiliitännän tarve: 5 000 l/h, 1" liitäntä, 2–4 barin paine
* Paino: Noin 800–1000 kg
* Vähimmäisasennusala: 7 m × 3 m
Kone soveltuu pienille ja keskisuurille pulloveden tuotantolaitoksille, jotka vaativat tehokasta ja hygieenistä pullojen käsittelyä.
Pieni ilmoitus
Fumane (Verona)
2 058 km
Käytetty Alfa Laval Flexitherm mini flash-pastörointilaite 15 HL-H
ALFA LAVALFlexitherm Mini
ALFA LAVALFlexitherm Mini
Soita
Kunto: uusi, Valmistusvuosi: 2021, koneen/ajoneuvon numero: PST32, Käytetty Alfa Laval Flexitherm mini pikapastörointilaite 15 HL-HT
Tekniset tiedot & Suorituskyky:
Flexitherm Mini on kompakti pikapastörointimoduuli, joka on suunniteltu juomien tarkkaan lämpökäsittelyyn teollisessa pakkausympäristössä. Valmistajana Alfa Laval, vuosi 2021. Tämä skid-mallinen järjestelmä yhdistää tehokkaan lämmönvaihdon automatisoituun ohjaukseen, jonka avulla tuotteiden laatu vakautetaan ennen pullotusta. Laite on optimoitu pienille ja keskisuurille juomantuottajille, tarjoten luotettavan ratkaisun panimoille ja juomaprosessoreille, jotka etsivät käytettyä tai käyttämätöntä laitetta helposti integroitavaksi käytettyyn pullotuslinjaan.
Valmistaja: Alfa Laval
Malli: Flexitherm Mini
Valmistusvuosi: 2021
Pastörointityyppi: Pikapastörointi
Kapasiteetti: 5–15 hl/h
Pääskidin mitat (P×L×K): 2800 mm × 2000 mm × 2300 mm
Mukana tulevat komponentit: pääskidi integroidulla ohjauspaneelilla, ulkoinen pumppu sekä puskurisäiliö (~20 hl, noin 1200 mm halkaisija × 3500 mm korkeus)
Ed advanced automation & control systems:
Integroitu ohjauspaneeli mahdollistaa keskitetyn ja käyttäjäystävällisen käytön lämpöprofiilien, viipymäajan, virtauksen ja hälytysten ohjaukseen. Automatisoitu ohjausstrategia varmistaa vakaan pastörointiyksiköiden määrän, tarkan lämpötasapainon ja asetuspisteiden pysyvyyden. Operaattoriohjaus, trendiseuranta ja reseptien hallinta tukevat toistettavia lopputuloksia erien välillä. Suojalukitukset ja hälytyslogiikka auttavat turvaamaan prosessin ja laitteen käynnistyksen, käytön ja CIP-puhdistuksen aikana.
Tuotantolinjaintegrointi:
Tämä pikapastöroija voidaan liittää ylävirran varasto- tai kirkastustankkeihin sekä alavirran täyttö-, etiketti- ja korkituslinjoihin. Kompakti koko helpottaa jälkiasennuksia juomatehtaissa ja laite voidaan ottaa käyttöön itsenäisenä lämpökäsittely-yksikkönä tai integroida olemassa oleviin CIP- sekä tehdasautomaation järjestelmiin. Soveltuu PET- ja lasipullojen sekä tölkityksen tuotantoprosesseihin, tukee joustavaa juomantuotantoa.
Koneen kunto ja huoltohistoria:
Laite on koottu ja testattu, mutta ei koskaan ollut tuotantokäytössä. Kunto on uudenveroinen ja täydellinen tekninen dokumentaatio sekä alkuperäinen lasku ovat saatavilla. Hyvin säilynyt laite ja kattavat asiakirjat mahdollistavat nopean asennuksen ja käyttöönoton käytettyyn tai kunnostettuun pullotuslinjaan.
Käyttö & monipuolisuus:
Flexitherm Mini takaa vakaan pikapastöroinnin, tasaisen tuotteen lämmityksen, tarkan viipymän ja tehokkaan lämmön talteenoton energiatehokkuutta varten. Mukana tuleva puskurisäiliö lisää linjan vakautta täyttölaitteiden pysäytysten/ käynnistysten aikana ja pienentää hävikkiä. Kompakti rakenne soveltuu tuotantoympäristöihin, joissa korostuvat laadunvarmistus, mikrobiologinen stabiilisuus ja tehokkaat tuotantosiirtymät.
Hsdpszb Ik Eefx Amronn
Asennusvaatimukset & tilavaraus:
Skid-mallinen rakenne helpottaa laitteen sijoittamista ja liitäntöjä, mikä minimoi asennustarpeet paikan päällä. Suunnittele riittävät lattiatilat mittojen mukaisesti ja varaa huoltotilaa venttiileille, instrumentoinnille ja lämmönvaihtimille. Vaadittavat käyttöhyödykkeet...
Pieni ilmoitus
Fumane (Verona)
2 058 km
Käytetty KRONES Contiform 312 Pro PET-venytyspuhalluslinja, 24000 pulloa/tunti (BPH)
KronesContiform 312 Pro
KronesContiform 312 Pro
Soita
Kunto: käytetty, Valmistusvuosi: 2019, käyttötunnit: 5 300 h, koneen/ajoneuvon numero: LC640, KRONES Contiform 312 Pro PET-linja, 24 000 BPH – avaimet käteen -venytetyn puhalluksen kokonaispaketti oheislaitteineen
Linjakatsaus ja nimellisteho
Tämä vuonna 2019 käyttöönotettu kokonaisuus on konfiguroitu täydelliseksi PET-pullojen puhalluslinjaksi teollisiin juoma- ja pakkauslaitoksiin. Se perustuu Krones Contiform 312 Pro -venytyspuhalluskoneeseen, jossa on 12 onteloa ja yhteensopivat apulaitteet. Järjestelmä on mitoitettu 24 000 pulloa/h kapasiteetille PET-säiliöillä ja soveltuu käytettynä käyttöön, jossa nopea käynnistys ja luotettava tuottavuus ovat keskiössä. Käyttötunnit noin 5 300.
Tuotantonopeus: 24 000 pulloa/h
Valmistusvuosi: 2019
Käyttötunnit: 5 300
Päälaite: Krones Contiform 312 Pro (12 onteloa)
Pakkaustyyppi: PET-pullojen käsittely
Hnsdpfxozb Iine Amren
Pulloformaatit: 0,235 l ja 0,78 l
Suun viimeistely: 38 mm, muutettavissa 28 mm
Teknologia-alusta: 3. sukupolvi IR-esilämmityksellä ja servokäyttöisellä venytysprosessilla
Toimitussisältö ja oheislaitteet
Jatkuvaan tuotantoon esimuottien syötöstä pullon ulostuloon asti (huuhtelu, täyttö, sulkeminen ja etikettien kiinnitys) linja toimitetaan yhteensopivilla laitteilla ja käsittelyjärjestelmillä. Mukana ovat AF Compressors -korkeapainekompressori kuivaimella, KKT chillers WTS 70 -jäähdytysyksikkö jäähdytystorniliitännällä, Krones esimuotin pölynpoistaja, esimuottibunkkeri, Contifeed-esimuottisyöttö, Preform Check -tarkastus, noin 56 metriä pitkä paineilmakuljetin sekä keskitetty ohjauskaappi.
Toimitukseen sisältyvät komponentit:
- AF Compressors korkeapainekompressori ja kuivain
- KKT chillers WTS 70 jäähdytysyksikkö ja jäähdytystorni
- Krones esimuottien pölynpoistaja
- Esimuottibunkkeri
- Contifeed-esimuottisyöttö
- Preform Check -tarkastus
- 56 m paineilmakuljetin
- Ohjauskaappi
Kompressori (AF Compressors 13A): 12,5 m³/min imuteho; 35 bar käyttöpaine; 37 bar mitoituspaine; 125 kW; 750 rpm; 400 V 50 Hz; ~4 420 kg
Jäähdytin (KKT chillers WTS 70): 4,6 kW maksimitehonkulutus; 8,2 A; 400 V 3-vaihe 50 Hz; 10 bar maksimivesipaine; ~750 kg
Ohjausarkkitehtuuri ja formaatinvaihto
Tuotantoa ohjataan Contiform 312 Pro -automaatiojärjestelmällä, jossa on servokäyttöinen venytysliike ja määritetyt IR-lämmitysvyöhykkeet esimuottien toistettavaa esilämmitystä varten. Keskitetty ohjauskaappi ohjaa puhalluskonetta ja oheislaitteita. Konfiguraatio mahdollistaa nopean formaatin vaihdon määriteltyihin SKU:ihin ja hyödyntää reseptipohjaisia asetuksia tasalaatuisten tulosten saavuttamiseksi. Koneen suojavarustus takaamalla operaattorin turvallisuuden ja turvallisen pääsyn. Käyttö- ja huolto-ohjekirjat saatavilla.
- Keskitetty ohjauskaappi linjan hallintaan
- Servokäyttöinen venytys tarkkaan ja toistettavaan pullonmuodostukseen
- IR-lämmitys tasaisille esimuotin lämpötilaprofiileille
- Koneen suojat operaattorin turvallisuudelle ja turvalliselle pääsylle
- Käyttö- ja huolto-ohjeet saatavilla
Linjan kulku, käsittely ja liitettävyys
Räätälöity suurempaan täyttöhalliin integroitavaksi, konfiguraatio tukee...
Pieni ilmoitus
Estavayer
2 061 km
Pullon sterilointilaite / huuhtelija
PROMEC-STEROZON200
PROMEC-STEROZON200
Soita
Kunto: erittäin hyvä (käytetty), Valmistusvuosi: 2007, - Teho: 10 000 pulloa/h
- Valmistusvuosi: 2007
- Ozonigeneraattorilla
- Valmistaja: PROMEC
- Malli: Rotonech - M1110-36 - 2
- Tyyppi: Kaksikanavainen steriloiva huuhtelulaite
- Uudelleenkierrätyssäiliö, pumppu ja suodatin
- Ruiskutuspäiden paikat: 36 kpl
- Suljettu kotelo ja otsoni-ilmanpoisto
- Kuljetinkorkeus: 1250 mm (sis. lisäjalustat)
- Pullokoot: 55 mm – 99,8 mm (yhteensä 20 erilaista pulloa)
- Kuljetussuunta: vasemmalta oikealle
Mitat:
- Leveys: 1900 mm
- Syvyys: 2200 mm
- Korkeus: 2250 mm
Hjdpfx Ajzb H Nmemrenn
- Kone saatavilla heinäkuun 2026 lopusta alkaen
- Kone hyvässä kunnossa























































































































































