Arburg 520S-1500-400
Arburg 520S-1500-400
Valmistusvuosi
2016
Kunto
Käytetty
Sijainti
Saksa Saksa
Arburg 520S-1500-400 Arburg 520S-1500-400
more Images
Arburg 520S-1500-400
Arburg 520S-1500-400
Arburg 520S-1500-400
Arburg 520S-1500-400
Konetiedot
Koneen nimitys:
Arburg 520S-1500-400
Valmistaja:
Arburg
Malli:
520S-1500-400
Valmistusvuosi:
2016
Kunto:
käyttövalmis (käytetty)
Käyttötunnit:
13 361 h
Hinta ja sijainti
Sijainti:
, Saksa Saksa
Soita
Tekniset tiedot
Puristusvoima:
1 600 kN
Ruuvin halkaisija:
45 mm
Ohjainvalmistaja:
ARBURG
Viitenumero:
DE-INJ-ARB-2016-00006
Päivitys:
viimeksi 04.02.2026
Kuvaus
Tämä 3s Arburg 520S-1500-400 on valmistettu vuonna 2016. Siinä on 1600 kN:n puristusvoima, ruuvin halkaisija 45 mm ja servo-ohjattu kaksipiirinen pumppujärjestelmä tarkkojen liikkeiden aikaansaamiseksi. SELOGICA-direct-ohjausjärjestelmä 15-tuumaisella kosketusnäytöllä parantaa käytettävyyttä. Harkitse mahdollisuutta ostaa tämä Arburg 520S-1500-400 hydraulinen ruiskuvalukone. Ota yhteyttä saadaksesi lisätietoja.
• Puristusvoiman ohjelmoitava ja hallittu lisääminen; laajennettu puristusohjelma 2-vaiheisena.
• Hydraulinen, servo-ohjattu ulosheittäjä liikkuvalla levyllä.
• Ruuvin halkaisija: 45 mm (ilman suutinta)
• Soveltuu hankaaville, syövyttäville ja korkean lämpötilan kestomuoveille.
• Ohjelmoitava suuttimen kosketusvoima ja pitopaine
Gbedpjyg I Egefx Afvel
• Jatkuva öljynkierto, jossa on lisäjäähdytys ja suodatus
• SELOGICA-suora ohjausjärjestelmä, jossa on kosketusnäytöllinen prosessieditori
• 15 tuuman (38,1 cm) näyttö; monikielinen käyttöliittymä (saksa, englanti, paikallinen kieli)
• Lämmitysteho vyöhykkeet 1-6: 3,6 kW kukin (230 V / 16 A)
• Sylinterin lämmityslämpötila enintään 450 °C
• OPC UA -liitäntä (MES/isäntätietokoneen liitäntä)
• USB- ja CompactFlash-liitännät tietojen tallentamista varten
• Pneumaattinen syöttö paineensäätimellä
• Jäähdytysveden jakelu säädettävillä virtauskierroksilla ja virtausilmaisimilla
• Sähkö: 400 V / 50 Hz, nollajohtimella varustettuna.