Stanssien pysäytyspistehiomakone
Cito CG 3

Kiinteä hinta alv 0% (veroton)
499 €
Kunto
Käytetty
Sijainti
Osnabrück Saksa
Stanssien pysäytyspistehiomakone Cito CG 3
more Images
Cito CG 3
Näytä kuvat
Näytä kartta

Konetiedot

Koneen nimitys:
Stanssien pysäytyspistehiomakone
Valmistaja:
Cito
Malli:
CG 3
Kunto:
erittäin hyvä (käytetty)
Toiminnallisuus:
täysin toimintakuntoinen

Hinta ja sijainti

Kiinteä hinta alv 0% (veroton)
499 €
Sijainti:
Osnabrück, Saksa Saksa
Soita

Tarjouksen tiedot

Ilmoituksen tunnus:
A20233485
Päivitys:
viimeksi 07.10.2025

Kuvaus

CG 3 – Pidätyspistehiomakone stanssilevyille

Paineilmakäyttöinen laite suurelle vetovoimalle ja patentoituun alas painavaan järjestelmään. Soveltuu pidätyspisteiden purseettomaan hiontaan samalla säilyttäen kumituksen toiminnallisuuden.

Paineilmakäyttö tuottaa erittäin suuren ja tasaisen vetovoiman, joka on jatkuvasti käytettävissä ilman akun vaihtoja tai lataussyklejä. Kuituvahvistettu paineilmaletku on erittäin joustava.

Suuri tukipinta estää koneen kallistumisen hionnan aikana. Näin käyttäjä voi hioa pidätyspisteet suorina ja tarkasti oikeaan kohtaan. Pidätyspisteen syvyys säädetään täsmällisesti syvyyssäätimen avulla.

Patentoidun alas painavan järjestelmän ansiosta kumituksia ja poistomateriaaleja ei hiota eikä niiden profiileja vahingoiteta. Etuna on, että tarvitaan vähemmän ja pienempiä pidätyspisteitä, ja stanssilevyn kumituksen suorituskyky säilyy. Laite on saatavana sekä aaltopahville että täyspahville. Lisäosat on sovitettu yleisimpiin timanttihiomalaikkojen leveyksiin sekä aalto- että täyspahville.

Timanttihiomalaikoilla katkaisukohdat voidaan tehdä optimaalisesti. Verrattuna kivihiomalaikkoihin timanttihiomalaikat ovat erittäin kestäviä ja murtumattomampia. Lisäksi ne ovat pitkäikäisempiä ja ekologisempia. Laitteen mukana toimitetaan sopivan kokoinen timanttihiomalaikka.

Pidätyspistehiomakoneen yhteydessä käsikäyttöiset pidätyspistevälineet ovat ihanteellisia. Taltoilla pidätyspisteitä voidaan tarvittaessa suurentaa hionnan jälkeen. Kaksi käsikäyttöistä pidätyspistevälinettä sisältyy myös pakettiin veloituksetta.

Edut yhdellä silmäyksellä:

- Paineilmakäyttö korkean ja tasaisen vetovoiman takaamiseksi
- Suuri tukipinta suoraan ja täsmälliseen hiontaan
- Patentoitu alas painava järjestelmä täys- ja aaltopahville
Godpfsxltkqsx Ac Hsip

Huomio: Laite käyttää 50 × 8 mm timanttihiomalaikkoja.

Ilmoitus on käännetty automaattisesti. Käännösvirheitä saattaa esiintyä.

Toimittaja

Viimeksi verkossa: viime viikolla

Rekisteröitynyt vuodesta: 2024

10 Verkkoilmoitukset

Soita

Lähetä kysely

Maaus 
Saksa
Itävalta
Sveitsi
Yhdysvallat
Iso-Britannia
Ranska
Belgia
Espanja
Meksiko
Italia
Alankomaat
Puola
Venäjän federaatio
Valko-Venäjä (Valko-Venäjän tasavalta)
Ukraina
Viro
Turkki
Uusi-Seelanti
Irlanti
Tšekin tasavalta
Tanska
Suomi
Ruotsi
Norja
Luxemburg
Kreikka
Liettua
Latvia
Islanti
Portugali
Brasilia
Venezuela
Argentiina
Unkari
Slovakia
Romania
Moldova
Slovenia
Serbia
Montenegro
Albania
Kroatia
Bulgaria
Pohjois-Makedonia
Bosnia ja Hertsegovina
Israel
Egypti
Marokko
Intia
Indonesia
Etelä-Korea
Japani
Thaimaa
Malesia
Vietnam
Kiina, Kansantasavalta
Taiwan
Iran
Bangladesh
Huomautus: Pyyntösi välitetään kaikille kyseisen koneluokan myyjille. Tämän ansiosta voit saada erittäin paljon tarjouksia.
Pyyntöä ei voitu lähettää. Yritä myöhemmin uudelleen.

Puhelin & Faksi

+49 171 7... ilmoitukset