Koneen tärkeimmät edut
- Pyöröteräakseli – kolme HSS-terää 310x25x3 mm takaavat pitkän käyttöiän, tarkan höyläyksen ja matalamman melun.
- Korkea teho – 2,2 kW (S1) / 2,6 kW (S6) moottori varmistaa tasaisen suorituskyvyn myös raskaassa käytössä.
- Suuri työtila – 310 mm työleveys ja jopa 180 mm korkeus mahdollistavat monipuolisten kappaleiden työstämisen.
- Tehokas lastunpoisto – Ø100 mm liitin helpottaa tehokkaan poistojärjestelmän kytkemistä.
Rakenne ja teknologia
PT310ECO-mallissa on 75 mm halkaisijan pyöröteräakseli, joka takaa tasaisen käynnin ja pidemmän käyttöiän verrattuna perinteisiin teriin. Höylässä on valurautaiset työpöydät mitoiltaan 1290x310 mm (jyrsintä) ja 540x310 mm (paksuushöylä), jotka ovat erittäin kulutuskestäviä. Lisäksi kone mahdollistaa ohjauskiskon kulman säädön välillä 90–45°, mikä mahdollistaa materiaalin tarkan ohjauksen myös viistossa.
Tarkkuus ja työteho
Laite mahdollistaa maksimissaan 3 mm poistosyvyyden oikohöyläkäytössä ja 4 mm paksuushöyläkäytössä. 5 500 kierroksen/min teräakselin ja vakaan rakenteen ansiosta saavutetaan liimaus-, lakkauksen tai jatkotyöstön vaatima pintalaatu. Kone on luotettava paksuushöylä puulle sekä sarjatuotantoon että pienempiin projekteihin.
Käyttökohteet
PT310ECO yhdistelmäjyrsintä soveltuu:
- ammattimaisiin puusepän- ja huonekalupajoihin
- prototyyppiverstaisiin ja oppilaitosten koulutuskeskuksiin
- teollisuuden kunnossapitoyksiköihin
- teknisiin kouluihin ja alan korkeakouluihin
Gbjdpfxew Ab Twe Afvol
Vakiovarustus:
- Kolmiteräinen pyöröteräakseli
- Valurautaiset työpöydät
- Teräpään suoja
- Ø100 mm puruimuliitin
- Syöttölaitteen ja hätäpysäytyksen katkaisijat
Lisävarusteet:
- Siirtovaunu koneen alle
- Purunpoistolaite
Tekniset tiedot:
Oikohöyläpöytä: 1290x310 mm
Paksuushöyläpöytä: 540x310 mm
Pyöröteräakselin halkaisija: 75 mm
Pyöröteräakselin nopeus: 5 500 rpm
Terien määrä / mitat: 3 / 310 x 25 x 2,5 mm
Ohjauskiskon kallistuskulma: 90–45°
Puruimuliitin: 100 mm
Paksuushöylän max. korkeus: 180 mm
Poistosyvyys max.: 3 mm (oikohöylä) / 4 mm (paksuushöylä)
Moottorin teho (S1/S6): S1: 2,2 kW / S6: 2,6 kW
Max työstöleveys: 310 mm
Paino (brutto): 200 kg
Ilmoitus on käännetty automaattisesti. Käännösvirheitä saattaa esiintyä.
Koneen tärkeimmät edut
Rakenne ja teknologia
Tarkkuus ja työteho
Käyttökohteet
Gbjdpfxew Ab Twe Afvol
Vakiovarustus:
- Valurautaiset työpöydät
- Teräpään suoja
- Ø100 mm puruimuliitin
Lisävarusteet:
- Siirtovaunu koneen alle
- Purunpoistolaite
Tekniset tiedot:
Oikohöyläpöytä: 1290x310 mm
Paksuushöyläpöytä: 540x310 mm
Puruimuliitin: 100 mm
Max työstöleveys: 310 mm