Levyöljynsuodatin
Peletto FP-10

EXW kiinteä hinta ei sisällä ALV
660 €
Valmistusvuosi
2025
Kunto
Uusi
Sijainti
Poznań Puola
Levyöljynsuodatin Peletto FP-10
Levyöljynsuodatin Peletto FP-10
Levyöljynsuodatin Peletto FP-10
more Images
Peletto FP-10
Peletto FP-10
Peletto FP-10
Näytä kuvat
Näytä kartta

Konetiedot

Koneen kuvaus:
Levyöljynsuodatin
Valmistaja:
Peletto
Malli:
FP-10
Valmistusvuosi:
2025
Kunto:
uusi
toiminnallisuus:
täysin toimintakuntoinen

Hinta ja sijainti

EXW kiinteä hinta ei sisällä ALV
660 €
Sijainti:
Starołęcka 18R, 61-361 Poznań, PL Puola
Soita

Tekniset tiedot

Kokonaispaino:
31 kg
Kokonaiskorkeus:
350 mm
Kokonaispituus:
430 mm
Kokonaisleveys:
350 mm

Tarjouksen tiedot

Listaustunnus:
A19090126
Päivitetty viimeksi:
07.05.2025

Kuvaus

FP-10-laattasuodatin pumpulla on kompakti, puoliprofessionaali laite erilaisten nesteiden, erityisesti kasviöljyjen, suodattamiseen. Jopa 25 litran tuntikapasiteetillaan se on ihanteellinen ratkaisu kotikäyttöön ja pieniin tuotantopajoihin. Pienikokoisuuden ja helppokäyttöisyyden ansiosta laite soveltuu kannettavaksi päivittäiseen käyttöön, ja se vaatii vain säännöllisen puhdistuksen.

Laitteen ydin on itseimevä, pyörivänmäntäinen pumppu, jonka on valmistanut italialainen ROVER POMPE SNC NOVAX-tekniikalla. Tämä erittäin tehokas pumppu on varustettu tähtimuotoisella roottorilla, jonka ansiosta nesteen virtaus onnistuu molempiin suuntiin. Erityisen hydraulisen rakenteensa ansiosta pumppu toimii tasaisesti ja jatkuvasti myös ilmakuplien läsnä ollessa. Kaikki nestekosketuksessa olevat pinnat on tarkasti viimeistelty, mikä lisää niiden kemiallista ja mekaanista kestävyyttä ja takaa elintarviketurvallisuuden.

Pumppu siirtää nesteen suodatinyksikköön, johon suodatinlevyt asennetaan. Järjestelmään voidaan asentaa 6–10 suodatinpatruunaa, mikä parantaa suodatustehoa. Levyt on kytketty rinnakkain epäpuhtauksien poiston maksimoimiseksi. Kasviöljyjen optimaaliseen suodatukseen suositellaan 45 mikronin suodattimia ja öljyn lämpötilan pitämistä noin 35 °C:ssa, mikä parantaa virtauksen ja puhdistustuloksen.

Suodatinyksikön edessä on painemittari, jonka avulla voidaan seurata painetta ja arvioida suodattimien kuntoa. Merkittävä paineen nousu osoittaa tarpeen vaihtaa suodattimet. FP-10-järjestelmässä letku pumpun ja suodatinyksikön välissä voidaan irrottaa, joten pumppua voidaan käyttää myös muihin nestesiirtotehtäviin.

FP-10 on luotettava laite pienten nestemäärien suodatukseen, joka yhdistää suorituskyvyn, käyttäjäystävällisyyden ja korkean valmistuslaadun.

Tekniset tiedot:

Pituus: 43 cm
Leveys: 35 cm
Korkeus: 35 cm
Paino: 31 kg
Tuotetyyppi: Kompakti teollisuussuodatin nesteiden suodatukseen
Käyttökohteet: Erilaisten nesteiden puhdistukseen elintarvike-, kemian-, lääke- ja kosmetiikkateollisuudessa
Käyttövoima: Sähkö
Suorituskyky: jopa 25 litraa tunnissa
Moottoriteho: 0,5 kW
Fpedpfxswhw Are Abxen

Mainos käännettiin automaattisesti ja käännösvirheet ovat mahdollisia.

Toimittaja

Rekisteröity alkaen:: 2025

50 Verkkoilmoitukset

Soita

Lähetä pyyntö

Maaus 
Saksa
Itävalta
Sveitsi
Yhdysvallat
Yhdistynyt kuningaskunta
Ranska
Belgia
Espanja
Meksiko
Italia
Alankomaat
Puola
Venäjän federaatio
Valko-Venäjä (Valko-Venäjän tasavalta)
Ukraina
Viro
Turkki
Uusi-Seelanti
Irlanti
Tšekin tasavalta
Tanska
Suomi
Ruotsi
Norja
Luxemburg
Kreikka
Liettua
Latvia
Islanti
Portugali
Brasilia
Venezuela
Argentiina
Unkari
Slovakia
Romania
Moldova
Slovenia
Serbia
Montenegro
Albania
Kroatia
Bulgaria
Pohjois-Makedonia
Bosnia ja Hertsegovina
Israel
Egypti
Marokko
Intia
Indonesia
Etelä-Korea
Japani
Thaimaa
Malesia
Vietnam
China
Taiwan
Iran
Bangladesh
Afganistan
Huomautus: Pyyntösi välitetään kaikille kyseisen koneluokan myyjille. Tämän ansiosta voit saada erittäin paljon tarjouksia.
Pyyntöä ei voitu lähettää. Yritä myöhemmin uudelleen.

Puhelin & Faksi

+49 15510... ilmoitukset