SCANIA R500LB8X4*4HNB Dreiseitenkipper 18cubic
EXW VB ALV ei ole eroteltavissa
Valmistusvuosi
2005
Kunto
Käytetty (täysin toimintakuntoinen)
Sijainti
Hamburg Saksa
Kolmisivuinen kippiauto SCANIA R500LB8X4*4HNB Dreiseitenkipper 18cubic
more Images
YouTube video
Konetiedot
Koneen nimitys:
Kolmisivuinen kippiauto
Valmistaja:
SCANIA
Malli:
R500LB8X4*4HNB Dreiseitenkipper 18cubic
Valmistusvuosi:
2005
Kunto:
hyvä (käytetty)
Toiminnallisuus:
täysin toimintakuntoinen
Hinta ja sijainti
Sijainti:
Großmannstraße 210, 20539 Hamburg, Deutschland Saksa
Soita
Tekniset tiedot
Ajettuja kilometrejä:
484 836 km
Teho:
368 kW (500,34 hv)
Ensirekisteröinti:
Polttoainetyyppi:
diesel
Omamassa:
13 460 kg
Maksimi kuormauspaino:
18 540 kg
Kokonaispaino:
Renkaan koko:
385/65R22.5
Akselikokoonpano:
8x4
Akseliväli:
4 100 mm
Akseliväli:
4 100 mm
Seuraava tarkastus (TÜV):
Polttoaine:
diesel
Jarrut:
retarderi
Väri:
sininen
Ohjaamo:
makuuhytti
Vaihteistotyyppi:
puoliautomaattinen
Päästöluokka:
Euro 3
Jousitus:
ilma
Istuimien määrä:
2
Kokonaispituus:
9 250 mm
Kokonaisleveys:
2 550 mm
Kokonaiskorkeus:
3 200 mm
Kuormatilan tilavuus:
18 m³
Kuormatilan pituus:
7 000 mm
Lastitilan leveys:
2 500 mm
Kuormatilan korkeus:
1 000 mm
Varusteet:
Viitenumero:
13A
Päivitys:
viimeksi 12.05.2026
Kuvaus
First registration: 14.07.2005
Mileage: 484,836 km (original)
Engine power: 368 kW
Tipper hydraulics (PTO)
Lift and steering axle
Auxiliary heating
Antennas
Radio/cassette/CD/MP3
Air conditioning
Air-suspended driver's seat with heating, fully adjustable
2x sleeping bunks
Electric windows
Electrically adjustable exterior mirrors
Multifunction steering wheel
Speed limiter
Sun visor
Work lights
Fog lights
High beams
Hazard warning lights
Storage box
Aluminum fuel tank
Gbedsy Rz H Tjpfx Afvel
Emission class: EURO 3
Retarder/Intarder/Engine brake
Wheel formula: 8x4
Steering axle + lift axle
Differential lock
Wheelbase between axle 1 and 2: 4,100 mm
Wheelbase between axle 2 and 3: 1,360 mm
Wheelbase between axle 3 and 4: 1,310 mm