Käytetty 3D-tulostin myytävänä (147)
Lajittele tulokset
- Alin hinta Korkein hinta
- Uusimmat ilmoitukset Vanhimmat ilmoitukset
- Lyhin etäisyys Suurin etäisyys
- Uusin valmistusvuosi Vanhin valmistusvuosi
- Uusin päivitys Vanhin päivitys
- Valmistajat A:sta Ö:hön Valmistaja Z:stä A:han
- Relevanssi
- Alin hinta
- Hinta
- Korkein hinta
- Hinta
- Uusimmat ilmoitukset
- Lisäyspäivämäärä
- Vanhimmat ilmoitukset
- Lisäyspäivämäärä
- Lyhin etäisyys
- Etäisyys
- Suurin etäisyys
- Etäisyys
- Uusin valmistusvuosi
- Valmistusvuosi
- Vanhin valmistusvuosi
- Valmistusvuosi
- Uusin päivitys
- Päivitys
- Vanhin päivitys
- Päivitys
- Valmistajat A:sta Ö:hön
- Valmistaja
- Valmistaja Z:stä A:han
- Valmistaja
- Nimitys A:sta Ö:hön
- Nimitys
- Nimitys Z:stä A:han
- Nimitys
- Malli A:sta Ö:hön
- Malli
- Malli Z:stä A:han
- Malli
- Alhaisin viite
- viite
- Korkein viite
- viite
- Lyhin käyttöaika
- Käyttöaika
- Pisin käyttöaika
- Käyttöaika
- relevanssi
- relevanssi
Painokoneet ja tulostuslaitteet 3D-tulostin
Pieni ilmoitus
Radviliškis
691 km
LSAM-suulakepuristin
CEADS25 Extruder
Soita
Kunto: lähes uudenveroinen (käytetty), Toiminnallisuus: täysin toimintakuntoinen, koneen/ajoneuvon numero: EX-006-S25, Valmistusvuosi: 2022, käyttötunnit: 20 h, tulovirran tyyppi: kolmivaiheinen, tulojännite: 400 V, ottovirta: 32 A, paineilmayhteys: 10 palkki, tuloj频率: 60 Hz, teho: 9 kW (12,24 hv), Tarjoamme tämän lähes uuden CEAD S25 LSAM -ekstruuderin, valmistusvuosi 2022.
Malli: S25 Extruder
Sarjanumero: EX-006-S25
Syöttövaiheita: 3 vaihetta
Syöttöjännite: 400 V
Syöttötaajuus: 50-60 Hz
Syöttövirta: 32 A
Teho: 9 kW
Oikosulkuvirran kesto: 10 kA
Ilmanpaine: 6-10 bar
Ilmanpaine: 87-145 psi
Suositeltu vikavirtasuoja: 30 mW
Pellettien kuivaaja ja syöttölaite sisältyvät.
Mukana lähes 2 tonnia Airtech Dahltram® C-250CF pellettiä + puhdistusyhdistettä.
Iedpfoy Nk S Nex Amaoat
Mikäli sinulla on kysyttävää tai tarvitset lisätietoja, ota yhteyttä viestillä tai puhelimitse.
Pieni ilmoitus
Gdańsk
935 km
Jälkikäsittely 3D-tulostimelle
SinteritMulti PHS + Sandblaster
Soita
Kunto: käytetty, Valmistusvuosi: 2021, Sinterit Multi PHS + hiekkapuhalluslaite – varusteet kuvien mukaisesti, 2021
Sinterit Multi PHS (jauheenkäsittelyasema) yhdessä hiekkapuhalluslaitteen kanssa on ammattimainen jälkikäsittelyratkaisu, joka on suunniteltu SLS 3D-tulostustekniikan tarpeisiin. Järjestelmä mahdollistaa tehokkaan työnkulun jauheen poistossa, materiaalien käsittelyssä ja osien puhdistuksessa lisäten siisteyttä ja käyttömukavuutta jälkikäsittelyssä.
Tarjoukseen sisältyy Sinterit Multi PHS, hiekkapuhalluslaite sekä kaikki kuvissa näkyvät varusteet.
Valmistusvuosi: 2021.
Tärkeimmät ominaisuudet:
- Ammattikäyttöön suunniteltu jauheenkäsittely- ja jälkikäsittelyasema SLS-tulostukseen
- Mahdollistaa jauheen puhdistuksen, seulonnan ja osien viimeistelyn
- Sisältää Sandblaster-puhalluslaitteen osien puhdistukseen ja viimeistelyyn
- Mukana kaikki kuvissa näkyvät varusteet
- Teollisuusluokan rakenne, soveltuu ammattikäyttöön
Tarjouksen sisältö:
Iaodpeywurvjfx Amaet
- Sinterit Multi PHS
- Sandblaster-laitteisto
- Kuvissa näkyvät varusteet
- Imuria ei sisälly toimitukseen
Pieni ilmoitus
Gdańsk
935 km
3D-tulostin
INONE3DFGF 800 3D Printer
Soita
Kunto: uusi, Toiminnallisuus: täysin toimintakuntoinen, Valmistusvuosi: 2025, kokonaispituus: 1 200 mm, kokonaiskorkeus: 1 550 mm, kokonaisleveys: 1 138 mm, kokonaispaino: 350 kg, tulojännite: 220 V, suuttimen halkaisija: 3 mm, syöttöpituus X-akseli: 800 mm, syöttöpituus Y-akseli: 800 mm, syöttöliikkeen pituus Z-akseli: 800 mm, teho: 5 kW (6,80 hv), tilantarve pituus: 1 200 mm, tarvittava korkeus: 1 550 mm, vaadittava leveys: 1 138 mm, Varusteet: kompressori, INONE3D FGF800 (WXF-FGF800) – Teollinen täysin suljettu FGF 3D-tulostin
INONE3D FGF800 on uusi vuoden 2025 teollisuustason 3D-tulostin, joka on suunniteltu Fused Granulate Fabrication (FGF) -tekniikkaan ja mahdollistaa kustannustehokkaan suurikokoisen tulostuksen suoraan muovigranulaateista. Se on ihanteellinen ratkaisu suurten prototyyppien, teknisten osien, muottien ja toiminnallisten komponenttien valmistukseen, kun alhaiset materiaalikustannukset ja korkea tuottavuus ovat tärkeitä.
Tässä mallissa on täysin suljettu rakenne, joka parantaa prosessin vakautta, lisää käyttöturvallisuutta ja tarjoaa hallitumman tulostusympäristön. Suuri 800 × 800 × 800 mm rakennustilavuus, 1–5 mm granulaattituki ja 0,6–3,0 mm suuttimen halkaisija tekevät FGF800:sta sopivan sekä nopeaan suurivolyymiseen tuotantoon että tarkkuutta vaativiin sovelluksiin.
Tekniset tiedot:
Tekniikka: Fused Granulate Fabrication (FGF)
Malli: WXF-FGF800
Rakennusala: 800 × 800 × 800 mm
Suuttimen halkaisija: 0,6–3,0 mm
Granulaatin koko: 1–5 mm
Suurin käyttöteho: 5 kW
Syöttöjännite: 220 V
Nettopaino: 350 kg
Koneen mitat: 1200 × 1138 × 1550 mm
Valmistusvuosi: 2025
Takuu: 12 kuukautta
Rakenne: Täysin suljettu 3D-tulostin
Varastosaldo: 2 kappaletta varastossa
Iaedpfx Amjyv Edaoaot

Ota selvää nyt
+44 20 806 810 84
+44 20 806 810 84
Ilmoita nyt
*ilmoitusta kohden/kuukausi
Pieni ilmoitus
Gdańsk
935 km
3D-tulostin
UltimakerFactor 4
Soita
Kunto: lähes uudenveroinen (näyttelykone), Toiminnallisuus: täysin toimintakuntoinen, Valmistusvuosi: 2024, käyttötunnit: 2 h, Ultimaker Factor 4 – kuin uusi / esittelylaitteen kunnossa
Tämä laite on ollut käytössä vain 2 tuntia tulostusta (10 tuntia kuumana kokonaisuudessaan). Sitä on käytetty vain demotulostimena asiakkaalle, joka ei lopulta ostanut laitetta. Konetta ei ole käytetty tuotannossa ja se on uudenveroisessa kunnossa.
Ei alkuperäistä pakkausta. Täysi 12 kuukauden takuu.
UltiMaker Factor 4 tekniset tiedot
Tulostusominaisuudet
Tekniikka: Fused Deposition Modeling (FDM)
Sulatusmenetelmällä tapahtuva kerrostulostus
Ekstruuderijärjestelmä: Kaksoisekstruusio, suora veto, tulostuspää automaattisesti nostettavilla suuttimilla sekä vaihdettavilla tulostusytimeillä
Tulostusala
Yksimateriaalitulostus: 330 x 240 x 300 mm
Kaksimateriaalitulostus: 330 x 240 x 300 mm
Iedpfx Aeyvhwijmasat
Filamentin halkaisija: 2,85 mm
Tulostusprofiilit: 14+ UltiMaker-materiaalia, 250+ UltiMaker Marketplace -materiaalia
Mittaustarkkuus: ± 0,2 mm tai ± 0,2 % nimellismitasta
Lisätiedot: ultimaker.com/factor4
Laitteiston ominaisuudet
XYZ-resoluutio: 6,25 / 7,8 / 2,5 mikronia
Kotiutusanturi: Optinen
Tulostusalusta: PEI-pinnoitettu taipuisa alusta
Alustalämpötila: Jopa 120 °C
Rakennuskammion lämpötila: Aktiivisesti kontrolloitu jopa 70 °C, tasaisuus ±3 °C (
Pieni ilmoitus
Jerichower Land
1 337 km
3D-tulostin
FormlabsForm 4L- SLA - Drucksystem
Soita
Kunto: lähes uudenveroinen (käytetty), Toiminnallisuus: täysin toimintakuntoinen, Valmistusvuosi: 2025, käyttötunnit: 20 h, Järjestelmä koostuu seuraavista: Form 4L SLA-tulostusjärjestelmä automaattisella pesuyksiköllä (v1.0) ja automaattisella kovetusyksiköllä (V1.0).
Järjestelmään kuuluu neljä säiliötä sekoittimella. Näistä kaksi käyttämätöntä ja alkuperäispakkauksessa. Yksi säiliö sekoittimella on käytetty ESD V1.0 -materiaalille ja toinen on käytössä White V1.0 -materiaalille. 3D-tulostimen tulostusalustan, kovetusyksikön ja pesuyksikön lisäksi tarjoukseen sisältyy myös erillinen manuaalinen pesuyksikkö automaattisesti pestyjen kappaleiden uudelleenpesuun ja huuhteluun esimerkiksi vedellä tai IPA:lla. Työpöytä ja akkuruuvinväännin eivät sisälly tarjoukseen. Työpöytä, jossa on kaappi taittuvalle ruuvipenkille (ei mukana kuvassa), on kuitenkin myös myynnissä ja se on ruostumatonta teräspeltiä. Runsaasti alkuperäisiä tarvikkeita sekä useita avaamattomia hartsiyksiköitä on myynnissä alennettuun hintaan. Työpöydän mitat: 250x70x90 cm
Iodpjy Rhp Ujfx Amaoat
Järjestelmällä on tulostettu vain kolme osaa, joten se on lähes uudenveroisessa, täydellisessä kunnossa. Suojakalvoja on osittain vielä alkuperäisesti kiinnitettynä.
Järjestelmä voidaan näyttää toiminnassa sähköissä, ja ostajan tulee itse hakea tuote paikan päältä pakkaamattomana oston yhteydessä.
Tutustu useampiin käytettyihin koneisiin
Pieni ilmoitus
Saksa
1 779 km
Stratasys Objet260 Connex 3
StratasysObjet260 Connex 3
Soita
Kunto: käyttövalmis (käytetty), Valmistusvuosi: 2017, käyttötunnit: 342 h, X-akselin liikepituus: 255 mm, Y-akselin liikepituus: 252 mm, Z-akselin liikevara: 200 mm, akselien määrä: 3, Tämä 3-akselinen Stratasys Objet260 Connex 3 on valmistettu vuonna 2017. Siinä on PolyJet-monimateriaalinen 3D-tulostustekniikka, ja sen materiaalikapasiteetti on 8 paikkaa, joista 6 mallipaikkaa ja 2 tukipaikkaa. Kone on varustettu ulkoisella materiaalikaapilla, ja sillä on CE-, FCC- ja EAC-merkinnät. Jos etsit laadukkaita 3D-tulostusominaisuuksia, harkitse Stratasys Objet260 Connex 3 -kokonetta, joka meillä on myynnissä. Ota meihin yhteyttä saadaksesi lisätietoja.
• Teknologia: PolyJet Multi-materiaali 3D-tulostus
• Teholuokitus 1: 100-120V~; 1PH; 50-60Hz; 13.5A
Iodpfx Ajy Sarwemasat
• Teholuokitus 2: 200-240V~; 1PH; 50-60Hz; 7A
• Oikosulkuluokitus: 1000A
• Materiaalikapasiteetti: 8 paikkaa (6 mallipaikkaa, 2 tukipaikkaa).
• Materiaalityyppi: Objet Support ja Model hartsit
• Sertifiointi: CE, FCC, EAC-merkinnät
Lisävarusteet
• Ulkoinen materiaalikaappi
Pieni ilmoitus
Italia
1 779 km
Stratasys FORTUS 450mc
StratasysFORTUS 450mc
Soita
Kunto: käyttövalmis (käytetty), Valmistusvuosi: 2018, kokonaiskorkeus: 1 984 mm, kokonaisleveys: 1 270 mm, X-akselin liikepituus: 406 mm, Y-akselin liikepituus: 355 mm, Z-akselin liikevara: 406 mm, tuotteen pituus (enint.): 902 mm, akselien määrä: 3, Tämä 3-akselinen Stratasys Fortus 450mc on valmistettu vuonna 2018. Siinä on työalue, jonka X-akselin leveys on 406 mm, Y-akselin syvyys 355 mm ja Z-akselin korkeus 406 mm. Kone tukee erilaisia materiaaleja, kuten ABS-M30, Nylon 12 ja ULTEM. Jos etsit laadukkaita 3D-tulostusominaisuuksia, harkitse Stratasys Fortus 450mc -kokonetta, joka meillä on myynnissä. Ota meihin yhteyttä saadaksesi lisätietoja.
Ijdpfsy R A Ursx Amasat
• Tuetut materiaalit: ABS-M30, ABS-M30i, ASA, ABS-ESD7, Nylon 12, Nylon 12CF, PC, PC-ABS, PC-ISO, ULTEM, ST-130, Antero.
• Tukirakenne: Liukeneva tai irrotettava mallin materiaalista riippuen.
• Kerrospaksuusvaihtoehdot: 0,330 mm, 0,254 mm, 0,178 mm, 0,127 mm.
Pieni ilmoitus
Saksa
1 469 km
3D-tulostin
MarkforgedOnyx Pro & X5
Soita
Kunto: käytetty, Toiminnallisuus: täysin toimintakuntoinen, Valmistusvuosi: 2023, kokonaispituus: 584 mm, kokonaiskorkeus: 483 mm, kokonaisleveys: 914 mm, kokonaispaino: 48 kg, Tarjoamme täällä kaksi 3D-tulostintamme, molemmat täysin toimintakuntoisia ja hyvässä kunnossa.
Molemmat laitteet myydään vain yhdessä.
Markforged Onyx Pro – Ammattitason komposiitti 3D-tulostin:
Kokonaispaino: 48 kg
Mitat: 584 x 330 x 355 mm
Tulostusmenetelmä: Fused Filament Fabrication (FFF) + Continuous Fiber Reinforcement (CFR)
Rakennustilavuus: 320 x 132 x 154 mm
Tulostusalusta: kinemaattinen kiinnitys jopa 160 µm
Ekstruuderi: 2 suutinta (0,4 mm muovi; 0,9 mm kuitu)
Kuidut: Jatkuva lasikuituvahvistus
Laser-avusteinen kalibrointi: automaattinen tasonmittaus
Kerroskorkeus: 100 µm (vakio); jopa 250 µm
Materiaalit: Onyx (nailon/hiilikuitu), Precise PLA, Smooth TPU
Iaedpfx Amsy Rq Hijajt
Vetolujuus: noin 590 MPa (huomattavasti suurempi kuin ABS)
Ohjelmisto: Markforged Eiger (pilvipohjainen)
Yhteydet: Wi-Fi (802.11 b/g/n)
Käyttötunnit: 6236 h
Markforged X5 – Teollinen komposiitti 3D-tulostin:
Paino: 48 kg
Mitat: 584 x 483 x 914 mm
Tulostusmenetelmä: Fused Filament Fabrication (FFF) + Continuous Fiber Fabrication
Rakennustilavuus: 330 x 270 x 200 mm
Tulostusalusta: kinemaattinen kiinnitys tasoon jopa 80 µm
Ekstruuderi: 2 suutinta (0,4 mm muovi; 0,9 mm kuitu)
Kuidut: Jatkuvat lasikuidut vahvistettuja osia varten
Laser-avusteinen kalibrointi: automaattinen tasonmittaus
Kerroskorkeus: 100 µm vakio; minimi 50 µm; maksimi 250 µm
Materiaalit: Onyx, Onyx FR, Onyx ESD, lasikuitu, Precise PLA, Smooth TPU
Ohjelmisto: Markforged Eiger (pilvipohjainen)
Yhteydet: Wi-Fi (802.1 b/g/n)
Käyttötunnit: 11822 h
Molemmat laitteet ovat käytettyjä ja täysin toimintakuntoisia.
Käyttökohteet: Toiminnalliset osat, prototyypit, loppukäyttöosat, työkalut, kiinnittimet auto-, ilmailu-, lääketekniikan, koneenrakennuksen ja puolustusteollisuuden sovelluksiin.
Toimitussisältö: Standardi Eiger-ohjelmisto, virtalähteet, perusmateriaalit, työkalupakit. Lisävarusteet saatavilla pyynnöstä.
Sijainti tiedusteltaessa!
Nouto tai kuljetus sovittavissa.
Huutokauppa
Huutokauppa alkaa pian
Nordrhein-Westfalen
1 619 km
3D-tulostin
ORLASERORLAS CREATOR SLM250
Kunto: käyttövalmis (käytetty), Toiminnallisuus: täysin toimintakuntoinen, koneen/ajoneuvon numero: SLM250182820, Valmistusvuosi: 2018, kokonaispituus: 110 mm, kokonaisleveys: 100 mm, laseriteho: 250 W, laseraallonpituus: 1 070 nm, jäähdytystyyppi: ilma, Ei vähimmäishintaa – taattu myynti korkeimmalle tarjoukselle!
TEKNISET TIEDOT
Laserjärjestelmä
Lasertyyppi: kuitulaser
Laserteho: 250 W
Aallonpituus: 1 070 nm
Pistesäde: 40 µm
Jäähdytys: Ilmajäähdytys
Prosessikammio
Prosessiympäristö: vähähappinen
Suojauskaasu: Argon / typpi
Poistojärjestelmän maksimivirtaus: 190 m³/h
Pinnoitusjärjestelmä
Pinnoitin: pyörivä ohjattu tarkkuuspinnoitin
Pinnoitushuuli: teräs-, kumi- tai harjajärjestelmä
Mikrometriruuvit: pinnoittimen optiseen kohdistukseen
KONEEN TIEDOT
Ijdpfx Amsy Sm D Heaoat
Tulostusmenetelmä: SLM-menetelmä
Käyttö
Ohjausmalli: 12" Microsoft Surface Pro 3 -tabletti
Ohjaustapa: tablettipohjainen ohjaus ja valvonta
Rakennustila ja jauhereservi
Rakennustilavuus: 100 mm x 110 mm
Reservitilavuus: 110 mm x 200 mm
VARUSTUS
Integroitu poistojärjestelmä
Kasettijärjestelmä nopeaan ja turvalliseen metallijauheen vaihtoon
Prosessiparametrien valvonta ja säätö
Cloud Manufacturing -teknologia
Lisävarusteet kuten kuvissa näkyy
Pieni ilmoitus
Zaandam
1 632 km
3D-tulostin
ModixBig Meter
Soita
Kunto: erittäin hyvä (käytetty), Toiminnallisuus: täysin toimintakuntoinen, Valmistusvuosi: 2021, kokonaispituus: 1 740 mm, kokonaiskorkeus: 1 960 mm, kokonaisleveys: 1 425 mm, kokonaispaino: 200 kg, tulojännite: 230 V, Myytävänä Modix Big Meter 3D-tulostin
Ammattilaisen kokoama ja täysin rakennettu. Hankittu projektiin, joka vaati suurikokoisia tulosteita – projekti on nyt saatu päätökseen ja tulostin on meille tarpeeton.
Tulostimessa on tällä hetkellä Titan Aero -ekstruuderi ja E3D Super Volcano -kuumapää (päivitetty), sekä lisäjäähdytyspäivitykset. Tukee kaksoisekstruudereita ja pakettiin sisältyy toinen Titan Aero -ekstruuderi. Nykyisellä kokoonpanolla voi tulostaa jopa 6 kg/24 h / suutin (1,75 mm PLA:lla).
Täysin suljettu rakenne, jossa kolmiosainen lämmitettävä peti – jokaiselle osalle oma lämmityksen ohjaus. PEI-petilevyt ovat erinomaisessa kunnossa, lisäksi mukana tulee uusi varasarja PEI-levyjä.
Mukana valikoima 1,4 mm varasuuttimia Super Volcano -kuumapäähän.
Ohjelmistoon kuuluu viipalointiohjelman profiileja sekä makroja.
Sisältää erilaisia päivityksiä, mm.:
- CCTV-kamera etäseurantaan
- Automaattinen palonsammutusjärjestelmä ja terminen katkaisu valvomattomaan käyttöön
- Sähkönkulutusmittari
- 7-lokeroinen työkalu- ja varaosakaappi
Tulostin sijaitsee Zaandamissa (lähellä Amsterdamia) ja on heti noudettavissa. Täysin koottuna toimitus voidaan järjestää Alankomaihin ja naapurimaihin lisämaksusta: 1 €/km per suunta.
Hinta ilman ALV:tä.
Iajdpsy R U Nhjfx Amast
Pieni ilmoitus
Espanja
1 779 km
EOS P 396
EOSP 396
Soita
Kunto: käyttövalmis (käytetty), Valmistusvuosi: 2021, käyttötunnit: 1 660 h, kokonaiskorkeus: 2 100 mm, kokonaisleveys: 1 840 mm, X-akselin liikepituus: 340 mm, Y-akselin liikepituus: 340 mm, Z-akselin liikevara: 600 mm, tuotteen pituus (enint.): 1 175 mm, akselien määrä: 3, Tämä 3-akselinen EOS P 396 on valmistettu vuonna 2021. Siinä on polymeereille tarkoitettu korkean suorituskyvyn lasersintraustekniikka (SLS), joka takaa erinomaisen tulostuslaadun. Kone sisältää pintaoptiikkamoduulin, EOSCONNECT Core -ohjelmiston teolliseen integrointiin ja täydellisen lisävarustepaketin materiaalinkäsittelyyn. Jos etsit laadukkaita 3D-tulostusominaisuuksia, harkitse myytävänä olevaa EOS P 396 -muovista valmistettua 3D-tulostinta. Ota meihin yhteyttä saadaksesi lisätietoja.
• Tulostustekniikka: Suuritehoinen lasersintrausjärjestelmä (SLS) polymeereille.
• Käyttötunnit: 1 660 tuntia
• Kunto: Erinomainen
• Hinta: 140,000€ (neuvoteltavissa).
• Tulostusjärjestelmän ominaisuudet:
• Pintaoptiikkamoduuli
• EOSCONNECT Core -ohjelmisto teolliseen integrointiin ja prosessinohjaukseen.
• Sähkökaappi
Lisälaitteet
• Materiaalinhallinta:
• M-UAP-pakkauksen purku- ja seulonta-asema (ATEX-versio).
• Nostovaunu käsittelyä ja kuljetusta varten
• Täydelliset lisävarusteet materiaalin käsittelyä varten
• Jäähdytysjärjestelmä: Teollinen jäähdytin painatusjärjestelmän lämpösäätöä varten.
• Pneumaattinen syöttö: Kaeser Kompressoren AIRCENTER SM13 ruuvikompressori.
• Jälkikäsittely ja puhdistus: Normfinish ATEX DI12 -puhalluskaappi SLS-osien loppupuhdistukseen ja viimeistelyyn.
• Lisävarusteet: Säilytyslaatikko/säiliö komponenteille ja järjestelmätarvikkeille.
Iaodpfx Ajy Izq Hsmast
Pieni ilmoitus
Wien
1 631 km
3D-tulostin
HP Multijetfusion580
Soita
Kunto: käytetty, Toiminnallisuus: täysin toimintakuntoinen, Valmistusvuosi: 2020, käyttötunnit: 560 h, Kulutustarvikkeita 5 000 € arvosta sisältyy hintaan!
HP:n kulutustarvikkeet, kaikki sinetöityjä ja alkuperäispakkauksissa:
5 x 500 ml fuusiointi/yksityiskohtien viimeistelyaine (~5 x 270 € = 1 350 €)
12 x väriainetta (kaikki värit, ~12 x 130 € = 1 560 €)
1 x väriprinttipääsarja (~950 €)
1 x tulostuspääsarja (~950 €)
1 x PA12-jauhe
Iedexm Uypspfx Amajat
Myydään vähän käytetty HP MJF-580 -tulostin. Laite on ollut käytössä vain voimassa olevan HP-sopimuksen puitteissa. Sopimus ei ole tällä hetkellä voimassa. Tulostin pystyy valmistamaan osia kaikissa väreissä. Nouto ostajan vastuulla.
Pieni ilmoitus
Tampere
111 km
3D-tulostin
MarkforgedMark Two
Soita
Kunto: hyvä (käytetty), Toiminnallisuus: täysin toimintakuntoinen, Yhdysvaltalaisen Markforgedin erittäin laadukkaalla 3D-komposiittitulostimella tulostaa edullisesti ja nopeasti todella mittatarkat, lujat sekä kestävät osat vahvistettuna pitkällä hiili- tai lasikuidulla tai kevlarilla.
Iajdpowcyycjfx Amast
Pieni ilmoitus
Tampere
111 km
3D-tulostin
Nexa3DQLS236
Soita
Kunto: hyvä (käytetty), Toiminnallisuus: täysin toimintakuntoinen, Technology: Selective Laser Sintering
Build Volume: 230 x 230 x 250 mm (9.0 x 9.0 x 9.8 inch)
Laser Performance: 60W Fiberlaser (CO2)
Layer Thickness: 0.06 / 0.08 / 0.1 / 0.15 / 0.2 / 0.3 mm
Max. Build Speed: Up to 22 mm / hour (Geometry dependent)
Accuracy: 0.2mm
Full Parameter Access: Yes
Printer Dimensions: 148 x 85 x 204 cm (58.3 x 33.5 x 80.3 in)
Iajdpfxowcyzas Amajt
Pieni ilmoitus
Tampere
111 km
3D-muovitulostin
NEXA 3DNXE400
Soita
Kunto: uusi, Valmistusvuosi: 2022, Ultra-fast 3D plastic printer
Ultra-fast 3D plastic printer (growing volume 275x155x400 mm) for industrial use and learning environments, with fast material exchange and a wide selection of more than twenty print materials. Challenge the speed and quality of injection molding and take advantage of the superior flexibility without tools!
Whole metalprinting system including:
- Printer 3D plastic printing
- x-Wash Product washing
- x-Cure Hardening of printed parts
NexaX v1 Software Easy print handling and remote control, job listing, queues and statistics
Iasdpfjtucr Ijx Amast
This is a full system including the 3D-printer, wash station, and the curing device.
Materials: KeyGuide, KeyModel Ultra – Ivory, KeyModel Ultra – Light Gray, KeyOrtho IBT, KeySplint Hard, KeySplint Soft, KeyTray, PRO9499 White, Saremco Print CROWNTEC, xABS3843, xDENT341-Beige, xESD, xFLEX402-Black, xFLEX475-Black, xFLEX475-White, xMODEL15-Black, xCERAMIC3280, xDENT201-Gray, xDENT341-Beige, xESD, xFLEX402-Black, xFLEX475-Black, xFLEX475-White, xMODEL15-Black, xMODEL15-Gray, xMODEL17-Clear, xMODEL35-Black, xMODEL35-Gray, xMOLD, xPEEK147, xPP405-Black, xPRO1100-Black, xPRO9400-FR
Pieni ilmoitus
Nijverdal
1 565 km
Stratasys F370 FDM 3D-tulostin
StratasysF370
Soita
Kunto: käyttövalmis (käytetty), Toiminnallisuus: täysin toimintakuntoinen, koneen/ajoneuvon numero: Serie number D00794, käyttötunnit: 9 230 h, Tulostimen mukana toimitetaan seuraavat materiaalit:
• 14 rakennusalustaa (7 käyttämätöntä)
• 0,5 rullaa tukimateriaalia (434,6 cm³)
• 0,25 rullaa ABS-CF10:tä (219,9 cm³)
• 3 täyttä rullaa ABS-CF10:tä (yksi avattu mutta käyttämätön)
Ijdpfx Amsy N Dhqsaoat
• 2 täyttä rullaa mustaa PC/ABS:ää
• 5 täyttä rullaa tukimateriaalia
• 1 käytetty mallityökalupää (PC/ABS) (1 296 tuntia)
• 1 käytetty tukityökalupää (2 835,5 tuntia)
• 1 käytetty TPU-työkalupää (549 tuntia)
• 1 käytetty ABS/CF10-työkalupää (330,5 tuntia)
• 2 uutta mallityökalupäätä (tuki- tai mallimateriaalille, ei täytettä, ei TPU:ta)
Pieni ilmoitus
Radebeul
1 410 km
3D-tulostin
Formlabs GmbH - Formlabs Inc.Form 4 Printer
Soita
Kunto: uusi, Toiminnallisuus: täysin toimintakuntoinen, koneen/ajoneuvon numero: PKG-F4-WSVC-BASIC, Valmistusvuosi: 2024, kokonaispituus: 500 mm, kokonaiskorkeus: 400 mm, kokonaisleveys: 500 mm, tulovirran tyyppi: Ilmastointi, kokonaispaino: 20 kg, tulojännite: 230 V, Formlabs Form 4 SLS/Hartsi 3D-tulostin – UUSI & alkuperäispakkauksessa (valmistusvuosi 2024) sisältäen laajan lisävarustepaketin
Myydään uudenveroinen, käyttämätön Formlabs Form 4 3D-tulostin, hankittu joulukuussa 2024. Laite on vielä alkuperäispakkauksessaan eikä sitä ole koskaan otettu käyttöön.
Tulostin soveltuu erinomaisesti erittäin tarkkoihin prototyyppeihin, toiminnallisiin osiin sekä teollisiin sovelluksiin, tarjoten Formlabsin tunnetun laadun ja luotettavuuden.
🔧 Toimitussisältö (täydellinen & uusi)
Form 4 Resin Tank
Form 4 Mixer
Form 4 Build Platform
Form 4 Finish Kit
Rigid 10K hartsia (Form 4) – 2 litraa
📌 Kunto
Uusi, käyttämätön
Alkuperäispakkaus tallella
Heti saatavilla
Iaedjy H Eyvspfx Amast
💡 Kohokohdat
Teollisen tason korkearesoluutioinen 3D-tulostus
Erinomainen pintalaatu
Ihanteellinen insinöörisovelluksiin (esim. Rigid 10K -hartsilla)
Plug-and-play-järjestelmä
🚚 Muuta
Katsastus mahdollista sopimuksen mukaan
Toimitus tai nouto onnistuu
Pieni ilmoitus
Butzbach
1 652 km
3D-tulostin
StratasysF900 (Fortus 900) 3D-Drucker
Soita
Kunto: yleiskunnostettu (käytetty), Toiminnallisuus: täysin toimintakuntoinen, kokonaispituus: 2 772 mm, kokonaiskorkeus: 1 683 mm, kokonaisleveys: 2 027 mm, kokonaispaino: 2 869 kg, iAM Marketplace – Stratasysin virallinen käytettyjen koneiden yhteistyökumppani!
Iodpfx Amsytckqjasat
Useita ammattimaisesti uudelleen kunnostettuja Stratasys F900 3D-tulostimia on saatavilla heti toimitukseen. Jokainen laite tarkastetaan perusteellisesti tiukkojen ohjeiden mukaan, kaikki tulostukseen liittyvät osat käydään läpi huolellisesti ja laitteet validoidaan useiden koekappaleiden avulla. Lopputulos: luotettava suorituskyky, korkea tulostuslaatu ja taloudellisesti houkutteleva vaihtoehto uudelle laitteelle.
Koneet eroavat vuosimallin, varustetason ja käyttötuntien osalta. Yksityiskohtaiset tiedot kunnosta sekä hintahaitari saatavilla pyynnöstä.
Stratasys F900 on teollinen suuri FDM-3D-tulostin, jossa on 914,4 x 609,6 x 914,4 mm:n rakennustilavuus. Laite soveltuu toiminnallisiin prototyyppeihin, lopputuotteisiin sekä tuotantotyökaluihin. Se tarjoaa korkean tarkkuuden, toistettavat tulostustulokset ja luotettavan tuotantokapasiteetin. Tulostimella voidaan käsitellä yli 25 eri materiaalia.
Pieni ilmoitus
Fleurus
1 813 km
3D-tulostin
MassivitM1800 Pro
Soita
Kunto: yleiskunnostettu (käytetty), Toiminnallisuus: täysin toimintakuntoinen, Valmistusvuosi: 2019, kokonaispituus: 1 450 mm, kokonaiskorkeus: 1 800 mm, kokonaisleveys: 1 100 mm, tulovirran tyyppi: kolmivaiheinen, kokonaispaino: 3 000 kg, takuuajan kesto: 12 kuukaudet, pöydän leveys: 1 450 mm, säiliön tilavuus: 19 l, pöydän pituus: 1 100 mm, työkappaleen paino (maks.): 150 kg, HINTA
95 000 EUR (alv 0 %)
HINTAAN SISÄLLYTYY:
- Puinen laatikko, soveltuva kansainväliseen konttikuljetukseen
- Koneen tarkastus ja koekäyttö virran alla ennen maksua, tiloissamme Belgiassa
- Mallituloste tarkastuksen yhteydessä, pyynnöstä
Asennus ja käyttöönotto paikan päällä Massivit-järjestelmiin perehtyneen, sertifioidun henkilöstön toimesta sisältyy (vain EU-kohteisiin). (EU:n ulkopuolella asennus saatavuuden mukaan, sopimuksesta — kysy tarjousta.)
Käyttäjäkoulutus paikan päällä ostajan toimitiloissa Massivit-järjestelmiin perehtyneen, sertifioidun henkilöstön toimesta (EU-kohteisiin sisältyy; EU:n ulkopuolella sopimuksen mukaan), tai vaihtoehtoisesti myyjän tiloissa Belgiassa (max. 2 hlö, max. 5 päivää) — tarjolla kaikille ostajille.
6 kuukauden takuu kunnostetuille mekaanisille osille: annostelijat (staattorit, laakerit, kytkimet), pumpun staattori, annostelijatiivisteet, geelin suodatusjärjestelmä.
12 kuukauden etätuki WhatsAppin, sähköpostin tai videopuhelun kautta: käyttöopastus, g-koodineuvonta, tulostusparametrien optimointi ja yleinen tekninen tuki.
KUVAUS
Suurikokoinen teollinen 3D-tulostin Massivit M1800 Pro, vuosimalli 2018, ammattimaisesti kunnostettu ja täysin toimintakuntoinen, koekäytettävissä virran alla.
Kone on tarkastettavissa ja koekäytettävissä ajanvarauksella Belgiassa. Mallituloste pyydettäessä.
Asennus ja käyttäjäkoulutus paikan päällä EU-kohteisiin sisältyy hintaan; toteuttaa Massivit-järjestelmiin aiemmin sertifioitu henkilöstö — sisältää asennuksen, kalibroinnin ja käyttöönoton. EU:n ulkopuolelle tarjonnasta voi tiedustella erikseen.
Koulutus myyjän tiloissa Belgiassa saatavilla kaikille ostajille (max. 2 hlö, max. 5 päivää) ja kattaa asennuksen, käytön, huoltorutiinit, ohjelmiston käytön sekä perusvikadiagnoosin.
Iaodpfx Asxx S Diomaot
12 kuukauden etätuki toimituksen jälkeen sisältyy hintaan.
Laite varustettu kahdella itsenäisellä tulostuspäällä ja tarjoaa rakennuskoon 145 × 111 × 180 cm — soveltuu ylisuurten osien, muottien, master-mallien ja näyttelyelementtien valmistukseen.
Järjestelmä hyödyntää GDP (Gel Dispensing Printing) -UV-kovetustekniikkaa, joka mahdollistaa suurikokoisten kappaleiden nopean tuotannon pienemmällä tukirakenteiden tarpeella, pienemmällä materiaalikulutuksella ja lyhyemmillä jälkikäsittelyajoilla.
KUNNOSTUKSEN SISÄLTÖ
- Annostelijat kunnostettu: uudet staattorit, laakerit ja kytkimet
- Hydraulipumppu kunnostettu: uusi staattori asennettu
- Annostelijatiivisteet ja muut kumiosat vaihdettu
- Geelisuodatin kunnostettu: uudet suodattimet
- UV-kovetusmoduulit testattu ja kalibroitu
- XYZ-hihnojen kiristys ja pöytäakseliston suuntaus tehty
- DisplayPort-kaapelit ja vasemman pään kamera vaihdettu
- Ohjelmisto päivitetty Massivit Smart Printer v5.0.3:een, BIOS/OS tarkastettu
- Koko järjestelmän suuntaus, kalibrointi ja toimintatestaus suoritettu ennen myyntiä
- Vakiovarusteina: 2 × 2,6 mm suutinta, 2 × 1,8 mm suutinta, rasvaprässi
- Ohjelmistolisenssitikut mukana (Massivit Printer + Massivit Slicer)
Kone noudettavissa Belgiasta (EXW — Ex Works).
Lastaus, käsittely ja kuljetus ostajan vastuulla.
Pieni ilmoitus
Saksa
1 779 km
Stratasys F370
StratasysF370
Soita
Kunto: käyttövalmis (käytetty), Valmistusvuosi: 2016, käyttötunnit: 8 773 h, X-akselin liikepituus: 64 mm, Y-akselin liikepituus: 279 mm, Z-akselin liikevara: 366 mm, akselien määrä: 3, Tämä 3-akselinen Stratasys F370 on valmistettu vuonna 2016. Siinä on rakennustilavuus, jonka mitat ovat 64,2 mm x 279,3 mm x 365,8 mm, mikä mahdollistaa monipuoliset 3D-tulostusominaisuudet. Kone on varustettu materiaalin ja tuen kaksoisekstruusiokokoonpanolla, mikä parantaa sen toiminnallisuutta. Jos etsit laadukkaita 3D-tulostusominaisuuksia, harkitse myytävänä olevaa Stratasys F370 -kokonetta. Ota meihin yhteyttä saadaksesi lisätietoja.
Iaodpfx Aey Ex R Somajt
Pieni ilmoitus
Tallinn
283 km
PCB-reititin
ASYSDIVISIO 2000 ERGO
Soita
Kunto: käytetty, Toiminnallisuus: täysin toimintakuntoinen, Valmistusvuosi: 2017, Toimintakunnossa!
Kysy lisätietoja!
Ijdpfx Asxrz Tgomaoat
Luottamussinetti
Machineseeker-sertifioidut jälleenmyyjät

Pieni ilmoitus
Tallinn
283 km
Linjaanlastaaja
ASYSAMS 03D
Soita
Kunto: käytetty, Valmistusvuosi: 2013, Yhteensä 12 AMS 03D -kuljetinjärjestelmää on saatavilla (vuosimallit 2013 ja 2014).
Kysy lisätietoja!
Iaedexy Scnjpfx Amajt
Pieni ilmoitus
Hannover
1 425 km
3D-tulostin
EnvisiontecVida
Soita
Kunto: korjaustarpeinen (käytetty), Toiminnallisuus: toimimaton, Valmistusvuosi: 2019, Laite myydään viallisena.
Vida on kustannustehokas, helppohoitoinen ja käyttäjäystävällinen premium-luokan 3D-tulostin, joka soveltuu monenlaisiin ammattimaisiin ja lääketieteellisiin käyttötarkoituksiin.
Iaedpforq Ic Esx Amajt
Siinä on korkearesoluutioinen 1920 x 1080 pikselin projektori räätälöidyllä UV-optikalla, jonka ansiosta saavutetaan poikkeuksellisen hieno pintastruktuuri. Tämä mahdollistaa lähes portaatoman lopputuloksen verrattuna kilpaileviin teknologioihin. Lisäksi laitteessa voidaan käyttää vaikuttavan laajaa materiaalivalikoimaa, joten se sopii esimerkiksi hammaslääketieteen, oikomishoidon ja kuulonhuollon tarpeisiin.
Pieni ilmoitus
Celle
1 393 km
3D-tulostin
ArcamEBM Spectra H 3d Printer
Soita
Kunto: käytetty, Arcam EBM Spectra H 3D-tulostin
Iajdpoy Dr S Tefx Amaot
Korkean lämmön kesto (yli 1 000 °C) mahdollistaa uusien seosten käyttöönoton tuotannossa, mikä laajentaa asiakastarjontaa myös korkean lämpötilan ja halkeilulle alttiiden materiaalien osalta. Rakennusvolyymi Ø250 x 430 mm korkea. Elektronisäteen teho 6 kW. Tyypillinen rakennusilmakehä 4 x 10⁻³ mbar (osapaine He). Tarjolla olevat materiaalit: TiAl, nikkeliseos 718, korkeaseosteinen työkaluteräs, Ti6Al4V luokka 5 ja muut.
Sisältää siirrettävän säiliöaseman & lastausaseman. Ulkomitat P1 328 x L2 344 x K2 858 mm. Paino 2 915 kg.
Pieni ilmoitus
Wiesenfelden
1 652 km
3D-tulostin
KeyenceAGILISTA-3200W
Soita
Kunto: käytetty, Toiminnallisuus: täysin toimintakuntoinen, Valmistusvuosi: 2020, kokonaispituus: 950 mm, kokonaiskorkeus: 1 360 mm, kokonaisleveys: 700 mm, kokonaispaino: 188 kg, syöttöpituus X-akseli: 297 mm, syöttöpituus Y-akseli: 210 mm, syöttöliikkeen pituus Z-akseli: 200 mm, Tarjoamme käyttövalmiin Keyence AGILISTA-3200W -3D-tulostimen.
Kaikki huollot on suoritettu Keyencen toimesta.
Laaja huolto on tehty äskettäin, jonka jälkeen laite on ollut valmiustilassa.
Tulostin on erinomaisessa kunnossa.
Isdpfx Asy Hmhhjmajat
Mukana täydellinen tarvikesarja välitöntä käyttöönottoa varten:
- 1x kasetti tulostusmateriaalia
- 1x kasetti tukimateriaalia
- 3x jätesäiliötä
- 1x liotusallas tulostetuille osille
- Puhdistussetti osille ja tulostimelle
Koneen katsastus mahdollista sopimuksen mukaan.
Perehdytys/koulutus paikan päällä mahdollinen.
Tekniset tiedot:
- Tulostusmateriaalit: AR-M2 (läpinäkyvä materiaali), AR-H1 (lämmönkestävä materiaali), AR-G1L (silikonikumi, matala kovuus), AR-G1H (silikonikumi, korkea kovuus)
- Tukimateriaali: AR-S1 (vesiliukoinen tukimateriaali)
- Rakennustilavuus: 297 × 210 × 200 mm (A4-koko × 200 mm)
- Tarkkuus: 635 × 400 dpi
- Kerrospaksuus: korkea resoluutio AR-M2: 15 µm, normaali resoluutio AR-M2: 20 µm, AR-H1: 20 µm, AR-G1L/H: 30 µm
- Liitännät: Ethernet 10BASE-T / 100BASE-TX
- Käyttö: värikosketusnäyttö
- Mitat: 95 x 70 x 136 cm
- Paino: 188 kg
Jos tarvitsette lisätietoja tai haluatte kysyä lisää, ottakaa meihin yhteyttä viestillä tai puhelimitse.
Teemme hausta sinulle helpompaa
Saat välittömästi ja maksutta uusia tarjouksia sähköpostitse.
Voit lopettaa hakutehtävän milloin tahansa helposti.
Käytetty 3D-tulostin (147)
Nyt selaa koko Machineseeker yli 200 000 käytetyn koneen kanssa.Selaa suosituimpia konenimiä:

Ota selvää nyt
+44 20 806 810 84
+44 20 806 810 84
Ilmoita nyt
*ilmoitusta kohden/kuukausi




































































































































































































































































