Käytetty kalvopuristimet ja tyhjiöpuristimet myytävänä (46)
Lajittele tulokset
- Alin hinta Korkein hinta
- Uusimmat ilmoitukset Vanhimmat ilmoitukset
- Lyhin etäisyys Suurin etäisyys
- Uusin valmistusvuosi Vanhin valmistusvuosi
- Uusin päivitys Vanhin päivitys
- Valmistajat A:sta Ö:hön Valmistaja Z:stä A:han
- Relevanssi
- Alin hinta
- Hinta
- Korkein hinta
- Hinta
- Uusimmat ilmoitukset
- Lisäyspäivämäärä
- Vanhimmat ilmoitukset
- Lisäyspäivämäärä
- Lyhin etäisyys
- Etäisyys
- Suurin etäisyys
- Etäisyys
- Uusin valmistusvuosi
- Valmistusvuosi
- Vanhin valmistusvuosi
- Valmistusvuosi
- Uusin päivitys
- Päivitys
- Vanhin päivitys
- Päivitys
- Valmistajat A:sta Ö:hön
- Valmistaja
- Valmistaja Z:stä A:han
- Valmistaja
- Nimitys A:sta Ö:hön
- Nimitys
- Nimitys Z:stä A:han
- Nimitys
- Malli A:sta Ö:hön
- Malli
- Malli Z:stä A:han
- Malli
- Alhaisin viite
- viite
- Korkein viite
- viite
- Lyhin käyttöaika
- Käyttöaika
- Pisin käyttöaika
- Käyttöaika
- relevanssi
- relevanssi
Puuntyöstökoneet Puurin ja lastujen puristimet Kalvopuristimet ja tyhjiöpuristimet
Pieni ilmoitus
Leipzig
1 429 km
Kalvopuristin
WINTERÖKOVAC
Soita
Valmistusvuosi: 2025, kunto: uusi, Mitat (pituus/leveys/korkeus): 2920x980x1450 mm
Paino: 1500 kg
Kokonaistehontarve: 11,5 kW
Tyhjiökalvopuristin ÖKOVAC
- Työalue: 1150 x 2850 mm
- Pöydän mitat: 1300 x 3000 mm
- Työkappaleen korkeus: 400 mm
- Digitaalinen lämpötilanäyttö
- Lämmitysteho: 2x2,5 kW
- Maksimilämpötila: 100 °C
- Tyhjiöpumppu: 40 m³/h
- Tyhjiöpumpun moottoriteho: 1,1 kW
- CE-rakenne
- Sähköjärjestelmä: Möller
- Mitat: P=3050, L=1350, K=1550 mm
Gbodpfxovz Hzre Adloi
- Paino n. 400 kg
- Kumikalvon venyvyys: 700 %, soveltuu max. 75°C asti
Puristin soveltuu viilun liimaamiseen muotoiltuihin ja tasaisiin kappaleisiin sekä jyrsittyihin ja profiilimuotoiltuihin osiin (esim. keittiön etusarjat tai oviprofiilit).
Pieni ilmoitus
Linz
1 676 km
Suuri tyhjiöpuristin
COLUMBUSINFINITY
Soita
Valmistusvuosi: 2026, kunto: uusi, Toiminnallisuus: täysin toimintakuntoinen, Tyhjiöpuristin / kalvopuristin "Columbus Infinity"
(Tyhjiöpuristin erikoispitkillä käyttöpinnoilla, vapaasti määriteltävissä olevilla mitoituksilla) – sisältää digitaalisen Master Manual -oppaan sekä tekoälyavusteisen tuen tabletilla turvalliseen käyttöönottoon ja toistettaviin tuloksiin.
COLUMBUS Infinity on erityinen tyhjiöpuristusjärjestelmä sovelluksiin, joissa vaaditaan erityisen pitkiä käyttöalueita. Laite voidaan konfiguroida asiakkaan haluamiin pituuksiin ja soveltuu erityisesti erikoispuristuksiin, pitkille työkappaleille sekä sarjatuotantoon, jossa on korkeat läpimenovaateet.
Nimikkoperiaate Infinity mahdollistaa käyttöpinnan pituuden tehokkaan laajentamisen. Yhdessä Rolling-Membrane-järjestelmän ja monivyöhykkeisen tyhjiöimun kanssa laite tarjoaa suuren joustavuuden ja tarkan tyhjiönhallinnan. Vain todellisuudessa käytössä oleva käyttöalue tyhjennetään – mikä säästää energiaa ja mahdollistaa tarkan prosessinhallinnan.
Tekniset tiedot:
• Tyhjiöpöytä vapaasti määriteltävällä pituudella
Gbsdsytggcjpfx Adlji
• Rolling-Membrane-kalvojärjestelmä käsin ohjatulla lineaarikelkalla
• Kalvo rullalla helppoa purkamista varten
• Patentoitu tyhjiöpuskuri pöydän rungossa
• Monivyöhykkeinen tyhjiöimu, jolla yksittäiset käyttöalueet voidaan aktivoida erikseen
• Pöytätaso 21 mm koivuvanerista (filmivaneri)
• Jyrsitty tyhjiöura luotettavaan kalvon tiivistykseen
• Vankka hitsattu teräsrunko
• Säädettävät jalat
• Korkeatehoinen tyhjiöpumppu, 80 m³/h
Mahdolliset käyttöpinnat:
Leveys ja pituus suunnitellaan asiakkaan vaatimusten mukaan.
COLUMBUSin koneet on suunniteltu pitkäaikaiseen käyttöön ja valmistetaan laadukkaista teollisuuskomponenteista. Vankka rakenne, tunnettujen valmistajien testatut komponentit sekä tarkka viimeistely takaavat pitkän käyttöiän ja luotettavan toiminnan.
Jokainen COLUMBUS Infinity kuuluu COLUMBUS 360° -järjestelmään. Tämä sisältää digitaalisen Master Manual -oppaan, jossa on omfattava tietopankki tyhjiötekniikasta, sekä Master GPT:n – tekoälypalvelun kaikkiin koneisiin, sovelluksiin ja optimaalisiin prosessiparametreihin liittyviin kysymyksiin. Järjestelmä tukee käyttäjää käyttöönotossa, käytössä ja prosessien optimoinnissa. Tablet toimitetaan koneen mukana suoraa käyttöä varten.
Pieni ilmoitus
Linz
1 676 km
Kerrosliimaus ja (muotoonpuristetut) viilut
COLUMBUSVakuumsack Vacuflex
Soita
Valmistusvuosi: 2025, kunto: uusi, Toiminnallisuus: täysin toimintakuntoinen, Vakuumipussi "Columbus Vacuflex" – heti saatavilla!
(Ammattitason vakuumipussi monipuolisiin työstöihin alipainetekniikassa)
COLUMBUS Vacuflex on kestävä ja monikäyttöinen vakuumipussi, joka soveltuu esimerkiksi muottilaminointiin, viilutukseen, päällystämiseen ja laminoimiseen puusta ja puumaisista materiaaleista valmistettujen työkappaleiden kanssa. Joustava rakenne tekee vakuumipussista erityisen sopivan kohteisiin, joita ei kokonsa tai muotonsa vuoksi voida käsitellä perinteisillä alipainepuristimilla.
Kangasvahvistettu ja kulutusta kestävä materiaali takaa pitkän käyttöiän myös ammattilaiskäytössä. Samalla vakuumipussi on helppokäyttöinen ja mukautuu joustavasti eri työkappaleiden muotoihin.
COLUMBUS Vacuflexin avulla voidaan työstää tehokkaasti myös erityisen suuria tai monimutkaisia työkappaleita. Tämä tekee vakuumipussista soveltuvan sekä itsenäiseksi työkaluksi pienemmille tuotantoympäristöille että täydentäväksi välineeksi olemassa oleviin alipainepuristimiin, laajentaen huomattavasti sovellusmahdollisuuksia.
Tekniset ominaisuudet
• Kestävä, kangasvahvistettu vakuumipussi
• Erittäin joustava erimuotoisille työkappaleille
Godjyaxxkjpfx Adljbi
• Sopii muottilaminointiin, viilutukseen ja laminoimiseen
• Ihanteellinen suurille tai monimutkaisille työkappaleille
• Helppo integroida olemassa oleviin tuotantoprosesseihin
• Erinomainen lisä alipainepuristimiin
COLUMBUS Vacuflex suunnitellaan ja valmistetaan suoraan valmistajalta ja se on tarkoitettu pitkäaikaiseen käyttöön. Laadukkaat materiaalit ja huolellinen valmistus takaavat korkean luotettavuuden ja pitkän käyttöiän.

Ota selvää nyt
+44 20 806 810 84
+44 20 806 810 84
Ilmoita nyt
*ilmoitusta kohden/kuukausi
Pieni ilmoitus
Linz
1 676 km
MODUL-tyhjiöpuristin
COLUMBUSPIONEER
Soita
Valmistusvuosi: 2025, kunto: uusi, Toiminnallisuus: täysin toimintakuntoinen, Tyhjiöpuristin / kalvopuristin "Columbus Pioneer" – heti toimitettavissa!
(Modulaarinen järjestelmä eri malleilla ja käyttöaloilla) – nyt digitaalisen Master Manualin ja tekoälytuen kanssa tabletilla turvalliseen käyttöönottoon ja toistettaviin tuloksiin.
COLUMBUS Pioneer on ammattikäyttöön suunniteltu tyhjiö- tai kalvopuristin, joka soveltuu esimerkiksi tyhjiömuovaukseen, viilutukseen, päällystämiseen ja laminoimiseen sileille tai kaareville työkappaleille. Modulaarisen rakenteen ansiosta kone voidaan mukauttaa erilaisiin tarpeisiin ja on saatavana useissa kokoluokissa ja versioissa.
Tekniset varusteet:
- Kalvon pikavaihtojärjestelmä
- Kaasupainevaimentimet miellyttävään kannen avaukseen
- Erittäin elastinen luonnonkumikalvo (kestää +130 °C asti)
- Vakaa 15-kerroksinen fenolihartsityötaso (kestää +120 °C asti)
- BECKER-tehoyhjiöpumppu, 40 m³/h (jopa 900 mbar / 9 t/m²)
- Vaihtoehtoinen automaattinen sammutus, kun paine saavutettu
- Paineensäätö 400–900 mbar, analoginen tyhjiömittari
- Liitäntä ulkoiselle tyhjiöpussille
- Jalustat kevyesti pyörivillä kääntökiekoilla
- FESTO-pneumatiikka ja SIEMENS-sähkötekniikka
Mahdolliset käyttöalat:
Gbjdpfxeyaxy Uj Adlsi
3050 mm x 1350 mm (Pioneer L)
4050 mm x 1350 mm (Pioneer XL)
4050 mm x 1700 mm (Pioneer XXL)
Mallit/moduulirakenne:
COLUMBUS Pioneer on rakennettu modulaarisesti ja sitä on saatavana versioina BASIC (perinteinen tyhjiöpuristus, kuten viilutus, päällystäminen ja muottiprässäys), HEAT (muovien ja mineraalimateriaalien lämmitys ja lämpömuovaus) ja VERTICAL (korkeammat työkappaleet ja helppo käsittely pystysuoran avauksen ansiosta). Järjestelmä mahdollistaa versioiden yhdistelyn ja jälkiasennuksen tarpeen mukaan.
COLUMBUS-koneet on suunniteltu pitkäikäistä käyttöä varten ja valmistetaan korkealaatuisista teollisuuskomponenteista. Vankka rakenne, tunnettujen valmistajien komponentit ja tarkka viimeistely takaavat pitkän käyttöiän ja luotettavan toiminnan. Koneen runkorakenteelle COLUMBUS myöntää elinikäisen takuun (poislukien kulutusosat).
Jokainen COLUMBUS Pioneer on osa COLUMBUS 360° -järjestelmää, joka sisältää digitaalisen Master Manualin kattavine tyhjiötekniikkaohjeineen sekä Master GPT:n – tekoälyratkaisun koneeseen, sovelluksiin, materiaaleihin ja optimaalisiin prosessiparametreihin liittyviin kysymyksiin. Järjestelmä tukee käyttäjää käyttöönotossa, käytössä ja prosessien optimoinnissa, ja toimitukseen sisältyy tabletti suoraa käyttöönottoa varten.
Pieni ilmoitus
Linz
1 676 km
Suuri tyhjiöpuristin
COLUMBUSINFINITY
Soita
Valmistusvuosi: 2026, kunto: uusi, Toiminnallisuus: täysin toimintakuntoinen, Tyhjiöpuristin / kalvopuristin "Columbus Infinity"
(Tyhjiöpuristin erikoispitkillä käyttöpinnoilla, vapaasti määriteltävissä olevilla mitoituksilla) – sisältää digitaalisen Master Manual -oppaan sekä tekoälyavusteisen tuen tabletilla turvalliseen käyttöönottoon ja toistettaviin tuloksiin.
COLUMBUS Infinity on erityinen tyhjiöpuristusjärjestelmä sovelluksiin, joissa vaaditaan erityisen pitkiä käyttöalueita. Laite voidaan konfiguroida asiakkaan haluamiin pituuksiin ja soveltuu erityisesti erikoispuristuksiin, pitkille työkappaleille sekä sarjatuotantoon, jossa on korkeat läpimenovaateet.
Nimikkoperiaate Infinity mahdollistaa käyttöpinnan pituuden tehokkaan laajentamisen. Yhdessä Rolling-Membrane-järjestelmän ja monivyöhykkeisen tyhjiöimun kanssa laite tarjoaa suuren joustavuuden ja tarkan tyhjiönhallinnan. Vain todellisuudessa käytössä oleva käyttöalue tyhjennetään – mikä säästää energiaa ja mahdollistaa tarkan prosessinhallinnan.
Gbodpfx Adsyaxw Hslei
Tekniset tiedot:
• Tyhjiöpöytä vapaasti määriteltävällä pituudella
• Rolling-Membrane-kalvojärjestelmä käsin ohjatulla lineaarikelkalla
• Kalvo rullalla helppoa purkamista varten
• Patentoitu tyhjiöpuskuri pöydän rungossa
• Monivyöhykkeinen tyhjiöimu, jolla yksittäiset käyttöalueet voidaan aktivoida erikseen
• Pöytätaso 21 mm koivuvanerista (filmivaneri)
• Jyrsitty tyhjiöura luotettavaan kalvon tiivistykseen
• Vankka hitsattu teräsrunko
• Säädettävät jalat
• Korkeatehoinen tyhjiöpumppu, 80 m³/h
Mahdolliset käyttöpinnat:
Leveys ja pituus suunnitellaan asiakkaan vaatimusten mukaan.
COLUMBUSin koneet on suunniteltu pitkäaikaiseen käyttöön ja valmistetaan laadukkaista teollisuuskomponenteista. Vankka rakenne, tunnettujen valmistajien testatut komponentit sekä tarkka viimeistely takaavat pitkän käyttöiän ja luotettavan toiminnan.
Jokainen COLUMBUS Infinity kuuluu COLUMBUS 360° -järjestelmään. Tämä sisältää digitaalisen Master Manual -oppaan, jossa on omfattava tietopankki tyhjiötekniikasta, sekä Master GPT:n – tekoälypalvelun kaikkiin koneisiin, sovelluksiin ja optimaalisiin prosessiparametreihin liittyviin kysymyksiin. Järjestelmä tukee käyttäjää käyttöönotossa, käytössä ja prosessien optimoinnissa. Tablet toimitetaan koneen mukana suoraa käyttöä varten.
Tutustu useampiin käytettyihin koneisiin
Pieni ilmoitus
Linz
1 676 km
Tyhjiöpuristin/kalvopuristin (moduulijärjestelmä)
COLUMBUSPIONEER
Soita
Valmistusvuosi: 2026, kunto: uusi, Toiminnallisuus: täysin toimintakuntoinen, Tyhjiöpuristin / kalvopuristin "Columbus Pioneer" – heti toimitettavissa!
(Modulaarinen järjestelmä eri malleilla ja käyttöaloilla) – nyt digitaalisen Master Manualin ja tekoälytuen kanssa tabletilla turvalliseen käyttöönottoon ja toistettaviin tuloksiin.
COLUMBUS Pioneer on ammattikäyttöön suunniteltu tyhjiö- tai kalvopuristin, joka soveltuu esimerkiksi tyhjiömuovaukseen, viilutukseen, päällystämiseen ja laminoimiseen sileille tai kaareville työkappaleille. Modulaarisen rakenteen ansiosta kone voidaan mukauttaa erilaisiin tarpeisiin ja on saatavana useissa kokoluokissa ja versioissa.
Tekniset varusteet:
- Kalvon pikavaihtojärjestelmä
- Kaasupainevaimentimet miellyttävään kannen avaukseen
- Erittäin elastinen luonnonkumikalvo (kestää +130 °C asti)
- Vakaa 15-kerroksinen fenolihartsityötaso (kestää +120 °C asti)
- BECKER-tehoyhjiöpumppu, 40 m³/h (jopa 900 mbar / 9 t/m²)
- Vaihtoehtoinen automaattinen sammutus, kun paine saavutettu
- Paineensäätö 400–900 mbar, analoginen tyhjiömittari
- Liitäntä ulkoiselle tyhjiöpussille
- Jalustat kevyesti pyörivillä kääntökiekoilla
- FESTO-pneumatiikka ja SIEMENS-sähkötekniikka
Mahdolliset käyttöalat:
Godpfx Aoyr Rxgjdlsbi
3050 mm x 1350 mm (Pioneer L)
4050 mm x 1350 mm (Pioneer XL)
4050 mm x 1700 mm (Pioneer XXL)
Mallit/moduulirakenne:
COLUMBUS Pioneer on rakennettu modulaarisesti ja sitä on saatavana versioina BASIC (perinteinen tyhjiöpuristus, kuten viilutus, päällystäminen ja muottiprässäys), HEAT (muovien ja mineraalimateriaalien lämmitys ja lämpömuovaus) ja VERTICAL (korkeammat työkappaleet ja helppo käsittely pystysuoran avauksen ansiosta). Järjestelmä mahdollistaa versioiden yhdistelyn ja jälkiasennuksen tarpeen mukaan.
COLUMBUS-koneet on suunniteltu pitkäikäistä käyttöä varten ja valmistetaan korkealaatuisista teollisuuskomponenteista. Vankka rakenne, tunnettujen valmistajien komponentit ja tarkka viimeistely takaavat pitkän käyttöiän ja luotettavan toiminnan. Koneen runkorakenteelle COLUMBUS myöntää elinikäisen takuun (poislukien kulutusosat).
Jokainen COLUMBUS Pioneer on osa COLUMBUS 360° -järjestelmää, joka sisältää digitaalisen Master Manualin kattavine tyhjiötekniikkaohjeineen sekä Master GPT:n – tekoälyratkaisun koneeseen, sovelluksiin, materiaaleihin ja optimaalisiin prosessiparametreihin liittyviin kysymyksiin. Järjestelmä tukee käyttäjää käyttöönotossa, käytössä ja prosessien optimoinnissa, ja toimitukseen sisältyy tabletti suoraa käyttöönottoa varten.
Pieni ilmoitus
Sierakowska Huta
963 km
Tyhjiökalvopuristin
ARTEXVP 300
Soita
Kunto: erittäin hyvä (käytetty), Tuotenumero: 7815
TEKNISET TIEDOT
Työpöydän mitat (p/l): 2900x1200mm
Pöydän kokonaismitat: 3000x1300mm
Käyttölämpötila: ±40-60°C
Gjdoxwygcepfx Adljbi
Maksimilämpötila: ±60°C
Kokonaisteho: 5,25kW
Tyhjiöpumpun teho: 0,90kW
Tyhjiöpumpun tuotto: noin 25/30m3/h
Melutaso: noin 70dB
Mitat (p/l/k): 3060x1400x1400mm
Paino: 360kg
– DTR-dokumentaatio
– Maalaamaton
– Erittäin hyvässä kunnossa
– Käytetty prassi
Nettovelka: 21 900 PLN
Nettovelka: 5 200 EUR (kurssi 4,2 EUR)
(Hinnat voivat muuttua suurempien vaihteluiden myötä)
Pieni ilmoitus
Bitburg
1 778 km
4 m alipainepuristin - heti saatavilla -
IstraVPR 4000
Soita
Valmistusvuosi: 2026, kunto: uusi, Vakuumikalvopuristin VPR-4000 on monipuolinen puristin puunjalostukseen ja lämpömuovaukseen.
VPR-4000 -puristin on lisäksi kääntyvä ja siirrettävä.
Käyttökohteet:
Gsdpfeyr R Hwox Adlobi
Viilutus / Muotoliimaus / Päällystäminen...
Erilaisten profiilien päällystäminen (viilu, paperi, muovi jne.)
Puutaivutus: kaarevien ja laminoitujen osien valmistus
Vakuumijärjestelmä: Työpinta, jossa on vakuumikanavia tasaisen alipaineen varmistamiseksi myös suurilla työkappaleilla.
Becker-vakuumipumppu / öljytön / säiliön tilavuus 100 l
Työalue: 4000 x 1500 mm
Pumpun teho: 0,75 kW
Vakuumipumpun tuotto: 40 m³/h
Kumikalvo
Ulkomitat: 4100 x 1650 x 1000 mm
Paino: 400 kg
Sijainti: Varastossa 54634 Bitburg
- Vapaasti lastattavissa -
Pieni ilmoitus
Gorzów Wielkopolski
1 197 km
Tyhjiömembraanipuristin OPTIMAT FACTOR
OPTIMATFACTOR
Soita
Valmistusvuosi: 2026, kunto: uusi, Lämmityslaitteiden asennuksen ansiosta liimausprosessi voidaan nopeuttaa. Prässin lämmettyä käärimisvaihe kestää 5–15 minuuttia riippuen viilun ja liimattavan elementin paksuudesta.
Tätä menetelmää käytetään yleisesti tehtaissa, joissa valmistetaan huonekaluja, ikkunoita, ovia ja arkkuja.
Joustavan kalvon ansiosta voidaan liimata sekä litteitä kappaleita, kuten huonekalujen sivuja, kehyksiä ja karmeja, että muotoiltuja osia, esimerkiksi paneeleja, oven saranapuita ja kaarevia etulevyjä.
Lämmitysteho 2x2,5 = 5 kW
Tyhjiöpumpun teho 0,75 kW
Käyttöjännite 400V
Vaiheiden määrä 3
Käyttötaajuus 50 Hz
Käyttöalipaine - 0,8 ± 0,05 bar
Käyttölämpötila 40–50 ± 5 °С
Maksimilämpötila 60 ± 5 °С
Pituus 3050 mm
Leveys 1350 mm
Korkeus 1600 mm
Gbjdegp I Upspfx Adlei
Suojausluokka IP2X
Melutaso ≤ 70 dB
Paino 350–400 kg
Tyhjiöpumpun kapasiteetti 25 m3/h
Työala 3000 x 1350 mm
Kalvon venyvyys 700 %
Kalvon paksuus 2,7 mm (+/- 0,20 mm)
Pieni ilmoitus
Seevetal
1 326 km
TYHJENNYSJÄRJESTELMÄ
ISTRA-A SIAVPR-3500/40
Soita
Valmistusvuosi: 2026, kunto: uusi, koneen/ajoneuvon numero: 1568, Työalue 3500 x 1500 mm
(Rungon sisämitat n. 3400 x 1400 mm)
Kokoontaitettava pöytä, 12 mm pöytälevy
tilan säästöä varten
Beckerin tyhjiöpumppu
moottorilla 1,25 kW, 400 V, 50 Hz
Gsdpfx Ajd Rzl Uodlebi
Tyhjiöpumpun tuotto 40 m³/h
Säiliön tilavuus 100 l
Luonnonkuminen kalvo, 700 % venyvyys
Kork. kappalekoko n. 600 mm
Ulkomitat n. 3600 x 1850 x 1000 mm
sis. alusta 4 kääntyvällä pyörällä
Paino n. 440 kg
ilman kuljetusta, suoraan varastosta Seevetal,
Pieni ilmoitus
Racibórz
1 395 km
Kalvopuristin
ORMAP2M L 24/09
Soita
Valmistusvuosi: 2006, kunto: käytetty,
Pieni ilmoitus
Belgia
1 815 km
Kalvopuristin
OrmaPM/AFT
Soita
Kunto: käytetty, Työkappaleen korkeus - max. 2.320 x 1.010 mm
Gsdpfsw Na Ulsx Adlebi
Teho 33 kW
Saatavilla 2 kpl
Orma PM/AFT -kalvopuristin yksipuolisesti profiloitujen työkappaleiden päällystykseen, automaattisella syöttö- ja purkujärjestelmällä.
Pieni ilmoitus
Saksa
1 709 km
Tyhjiöpuristin Lechenauer Vacuformer Fold
LechenauerVacuformer Fold
Soita
Valmistusvuosi: 2023, kunto: käytetty, Käytetty kone
Valmistusvuosi: 2023
Varusteet ja tekniset tiedot:
- Koneen runko: vankka, vääntöjäykkä teräsrakenne
- Kalvokehys: avaus/sulku kaasujousilla
- Ohjauspyörät: irrotettavat, 360° pyörivät
- Tyhjiöpuristuspaine: 0,85 kg/cm² (8,5 t/m²)
- Tyhjiöpöytä: 3,68 m²; 31,28 t
- Kalvo: luonnonkumi 3100 x 1500 mm
- Hyötypinta-ala: 2920 x 1320 mm
- Materiaalin paksuus: 2 mm
- Väri: harmaa
- Materiaalin kovuus: 53 Shore A
- Vetolujuus: 26 MPa
- Murtovenymä: 690 %
- Lämpötilankestävyys: max. +130°C
Gbedpfeyf R Alex Adlji
- Puristuspinta-ala: 2920 x 1320 mm
- Becker VT 4.40 roottorityhjiöpumppu, 40 m³/h
- Liitäntäteho: 1,25 kW
Mitat: 3200 x 1400 x 1000 mm
Saatavuus: nopea toimitus
Sijainti: 63934 Röllbach
Pieni ilmoitus
Wijchen
1 645 km
Kalvopuristin Orma PM/AIR 23/09 1999
OrmaPM/AIR 23/09
Soita
Valmistusvuosi: 1999, kunto: käytetty, Kalvopuristin
Orma PM/AIR
Valmistusvuosi: 1999
Sarjanumero: 52850199
Mitat: 2300 x 900 mm
Suurin levykoko: 2200 x 800 mm
Suurin levyn paksuus: 40 mm
Gedpfx Adownhicelobi
8 sylinteriä, halkaisija 100 mm
Iskun pituus 150 mm
Paine 160 t
Käyttöpaine 6 kg/cm²
Lämmitysteho 13 kW
Kokonaisteho 17,3 kW
380 V, 35 A
Kokonaismitat: 3900 x 1800 x K2100 mm, Paino 5900 kg
- Valmistusvuosi: 1999
- Dokumentaatio saatavilla: Ei
- CE-sertifikaatti: Ei
- Sarjanumero: 52850199
- Päämoottorin teho [kW]: 17,3
- Maks. työkappaleen pituus [mm]: 2200
- Maks. työkappaleen leveys [mm]: 800
- Maks. työkappaleen korkeus [mm]: 40
- Sylinterien lukumäärä [kpl]: 8
- Sylinterin halkaisija [mm]: 100
- Kokonaispuristusvoima [tonnia]: 160
- Käyttöpaine [kg/cm²]: 6
- Lämmityskattila: Kyllä
Rahoitustiedot:
Arvonlisävero: Ilmoitettu hinta on ilman arvonlisäveroa
Verotus: ALV-vähennyskelpoinen yrityksille
Toimitus ja vaihto mahdollista kaikesta teollisuuskalustosta
Yorick Diebels
Pieni ilmoitus
Raasdorf bei Wien
1 628 km
Puristintyyny viilupuristimille
ColumbusC-S Contura
Soita
Valmistusvuosi: 2000, kunto: käyttövalmis (käytetty), Columbus C S Contura
pysyvästi elastinen puristustyyny kaikkiin viilupuristimiin
Gbjdpovg Inkefx Adloi
2200 x 1000 mm
Pieni ilmoitus
Scerne
2 281 km
Kalvopuristin
OrmamacchineAIR/SYSTEM/ECO 25/14
Soita
Kunto: hyvä (käytetty), Valmistusvuosi: 2011, Sisämitat laipalle: 2340 x 1340 mm
Paneelin enimmäismitat (paksuus 20 mm): 2340 x 1240 mm
Työtilan korkeus: 60 mm
Gbsdpfstwba Ssx Adloi
Kokonaispuristusvoima: 300 t
Suurin erityispaine: 5 kg/cm²
Puristinsylintereitä: 6 kpl, halkaisija 140 mm, isku 250 mm
Alaliikkuva pöytä (sulkeutumisliike alhaalta ylös)
Avaus puristustasojen välillä: 230 mm
Kuormaussivun pituus: 1400 mm
PVC-tela-avain
Kaksoiskuormauspöytä
Pieni ilmoitus
Saksa
1 639 km
Tyhjiöpuristimet
Hapfo-ColumbusTyp C-S SINUS
Soita
Kunto: käytetty, käytetty, huippukunto, vähän käytetty
paljon lisävarusteita
puhdistettu, toimintakokeiltu,
Valmistaja: Hapfo-Columbus
Gbedsvwgfcopfx Adlei
Tyyppi: C-S SINUS
- Tyhjiötekniikkaa yksilölliseen muottiliimaukseen ja muotinviilutukseen
- C-S SINUS soveltuu erinomaisesti pyöreiden huonekalunosien helppoon ja turvalliseen muottiliimaukseen vain yhdellä perusmallilla (ilman vastamallia)
- loistava yksinkertaisten profiilien ja kaarevuuksien muottiliimaukseen tavanomaisilla viiluilla tai muovipinnoitteilla
- suurten kappaleiden, kuten baaritiski- ja vastaanottotiskien muottiliimaus onnistuu helposti ja rationaalisesti ilman muottirakennetta
- C-S SINUS:lla voidaan tehdä mm. vastaanottotiskejä, baaritiskirunkoja, kattopaneelointeja, tilanjakajia, oviaukkoja jne. täysin ilman muotteja kerrosliimausmenetelmällä. C-S SINUS soveltuu kaarille, joiden säde on alkaen 250 mm, sekä suorille osille, tyhjiökerrosliimaukseen ilman muottia, mukaan lukien:
- 20 kpl C-S SINUS kaarijalkaa
massiiviset kaarijalat, jotka voidaan kiinnittää lattiaan, mukaan lukien pidin työkappaleelle
- C-S SINUS tyhjiöpussi (käyttöala 4000 x 600 mm)
Uushinta noin 5.500,--
Sijainti: 97447 Gerolzhofen
Luovutus nykytilassaan
- vapaasti lastattavissa -
Pieni ilmoitus
Leipzig
1 429 km
Kalvopuristin
WINTERRIBEXVAC ROBO
Soita
Valmistusvuosi: 2025, kunto: uusi, Mitat (pituus/leveys/korkeus) 3500x1600x2000 mm
Paino 1720 kg
Kokonaistehontarve 26,5 kW
Vakuumi-membraanipuristin RIBEXVAC ROBO
- Kaksinkertaisella (manuaalisella) työpöydällä
- Pöydän mitat 2870 x 1440 mm
- Työalueen hyötypinta-ala 2730 x 1250 mm
- Maks. työskentelykorkeus 90 mm
- Vakuumi absoluuttinen 760 mm/Hg = -20 mbar
- Vakuumipumpun imuteho 1 kg per 1 cm²
- Vakuumipumpun moottoriteho 2,2 kW
- Vakuumipumpun kierrosluku 1450 rpm
- Vakuumipumpun kapasiteetti (Becker) 100 m³/h
- Maksimi lämpötila 140°C
- Kokonaisteho 26,5 kW
- Työkierto 4–5 min
- Ohjaus: PLC 7" TFT LCD kosketusnäyttö, 99 ohjelmaa
- Näköikkuna
- CE-hyväksytty rakenne
- Kuljetusmitat kahdella työpöydällä P=3500, L=1600, K=2000 mm
- Netto paino 1720 kg
Vakiovarusteet:
- Ergonominen konerakenne
- CE-yhteensopivuus
- Riippumaton lämmitys- ja tyhjiökäyttö
Gedjv A E N Dspfx Adlobi
- Työpöytä turva-anturilla
- Jäähdytystuuletin tuotantonopeuden lisäämiseksi
- CNC-porattu, rei’itetty moniaukkoinen metallinen tyhjiöpeti tasapainoiseen ja tehokkaaseen ilmanimuun
- Sisäiset jäähdytystuulettimet, lasikuidulla eristetty/suojattu lämmitysyksikkö
- Lyhyet käyttöjaksot
- Näköikkuna
- Matala energiankulutus kvartsilämmitysputkilla
Pieni ilmoitus
Leipzig
1 429 km
Kalvopuristin
WINTERRIBEXVAC ECO-B
Soita
Valmistusvuosi: 2025, kunto: uusi, Mitat (pituus/leveys/korkeus): 3000x3000x1650 mm
Paino: 850 kg
Kokonaistehontarve: 16 kW
Vakuumikalvoprässi RIBEXVAC ECO-B
- Pöydän mitat: 2435 x 1440 mm
- Työalue: 2275 x 1230 mm
- Suurin työkorkeus: 300 mm
- Vakuumi absoluuttinen: 760 mm/Hg = -20 mbar
- Vakuumipumpun imuteho: 1 kg per 1 cm²
- Vakuumipumpun moottoriteho: 1,5 kW
- Vakuumipumpun kierrosluku: 1450 rpm
- Vakuumipumpun (Becker) kapasiteetti: 105 m³/h
- Äänitaso: 68 dB(A)
- Suurin lämpötila: 150ºC
- Kokonaisteho: 16 kW
- Työsykli: 4–5 min
- Ohjaus: Manuaalinen painikkeilla
- Tarkastusikkuna
- CE-mallin mukainen
- Mitat: P=3000, L=3000, K=1650 mm
- Nettopaino: 850 kg
Vakiovarusteet:
- Ergonominen konemuotoilu
- CE-yhteensopivuus
- Sähköinen yläosan korkeudensäätö
- Sisältää 200 kpl magneettista materiaalialustaa
- Työpöytä turva-antureilla
- Automaattinen lämpötilanvalvonta
- Nopea käyttöaika
Gbedpfjv A E Nwjx Adloi
- Tarkastusikkuna
- Alhainen energiankulutus kvartsilämmitysputkien ansiosta
- PVC-kalvoteline rullille
Pieni ilmoitus
Bitburg
1 778 km
Kalvo ja tyhjiöpuristin - saatavilla
Istra EPPVPR 3500
Soita
Valmistusvuosi: 2026, kunto: uusi, Vakuumi-membraaniprässi VPR-3500 on monipuolinen prässilaite puunjalostukseen ja lämpömuovaukseen.
VPR-3500-prässä on lisäksi kääntyvä ja siirrettävä.
Käyttömahdollisuudet:
- Viilutus / muotoliimaus / pinnoitus
- Erilaisten profiilien päällystäminen (viilu, paperi, muovi jne.)
Gbjdpfed Ecc Tex Adloi
- Puun taivutus: kaarevien ja laminoitujen osien valmistus
Vakuumijärjestelmä: Työpöytä, jossa on vakuumikanavat tasaisen alipaineen saamiseksi myös suurilla työkappaleilla.
Beckerin öljytön vakuumipumppu, säiliötilavuus 100 l
Työalue: 3500 x 1500 mm
Pumpun teho: 0,75 kW
Vakuumipumpun tuotto: 40 m³/h
Kumimembraani
Ulkomitat: 3600 x 1650 x 1000 mm
Paino: 400 kg
Sijainti: Varastossa 54634 Bitburg
– Vapaasti lastattavissa –
Pieni ilmoitus
Bitburg
1 778 km
Kalvo- ja Vakkumpresse
Istra / EPPVPR-3500
Soita
Valmistusvuosi: 2026, kunto: lähes uudenveroinen (näyttelykone), Vakuumi-membraaniprässi VPR-3500 on monipuolinen prässilaite puunjalostukseen ja lämpömuovaukseen.
VPR-3500-prässä on lisäksi kääntyvä ja siirrettävä.
Käyttömahdollisuudet:
- Viilutus / muotoliimaus / pinnoitus
- Erilaisten profiilien päällystäminen (viilu, paperi, muovi jne.)
- Puun taivutus: kaarevien ja laminoitujen osien valmistus
Vakuumijärjestelmä: Työpöytä, jossa on vakuumikanavat tasaisen alipaineen saamiseksi myös suurilla työkappaleilla.
Beckerin öljytön vakuumipumppu, säiliötilavuus 100 l
Työalue: 3500 x 1500 mm
Gbjdodvldaepfx Adlji
Pumpun teho: 0,75 kW
Vakuumipumpun tuotto: 40 m³/h
Kumimembraani
Ulkomitat: 3600 x 1650 x 1000 mm
Paino: 400 kg
Sijainti: Varastossa 54634 Bitburg
– Vapaasti lastattavissa –
Luottamussinetti
Machineseeker-sertifioidut jälleenmyyjät

Pieni ilmoitus
Bitburg
1 778 km
Kalvo & tyhjiö painaa Lämmitys
ISTRA - EPPVP 3000
Soita
Valmistusvuosi: 2026, kunto: lähes uudenveroinen (näyttelykone), Vakuumi-membraanipuristin
VP-sarjan koneet ovat optimaalinen ratkaisu puuntyöstöön.
VP 3000 on varustettu lämmitystekniikalla, joka lyhentää liiman kuivumisaikaa ja parantaa näin suorituskykyä.
Käyttökohteet:
Viilutus / muotopuristus / päällystäminen…
Useiden profiilien pinnoitus (viilu, paperi, muovi…)
Puun taivutus: kaarevien ja laminoitujen osien valmistus
Lämmitysjärjestelmä lämpötilansäädöllä
Kumikalvo 2,5 mm
Gsdpfx Asdvltysdlobi
Työpöytä valmistettu 12 mm:n muovista
Öljytön Becker-vakuumipumppu 25 m³/h
Vakuumin valvontajärjestelmä / säiliön tilavuus 15 l
Työala: 3000x1500 mm
Lämmitysjärjestelmän lämpötila: max. 60 °C
Lämmitysjärjestelmä: 4,5 kW
Pumpun teho: 0,75 kW
Vakuumipumpun kapasiteetti: 25 m³/h
Kumikalvo
Ulkomitat: 3100 x 1650 x 1600 mm
Paino: 450 kg
Sijainti: suoraan varastosta, 54634 Bitburg
- vapaa lastattavaksi -
Pieni ilmoitus
Bitburg
1 778 km
Kalvo ja tyhjiöpuristin lämmityskannella
Istra EppVP 3000
Soita
Valmistusvuosi: 2026, kunto: lähes uudenveroinen (näyttelykone), Tyhjiökalvopuristin
VP-sarja on optimaalinen ratkaisu puunjalostukseen.
VP 3000 on varustettu lämmitystekniikalla, joka lyhentää liiman kuivumisaikaa ja parantaa suorituskykyä.
Käyttösovellukset:
- Viilutus / muotoliimaus / päällystäminen...
Gedpfedwh E Aex Adlsbi
- Profiilien pinnoittaminen (viilu, paperi, muovi...)
- Puun taivutus: kaarevien ja laminoitujen osien valmistus
Lämmitysjärjestelmä on varustettu lämpötilansäädöllä
Kumikalvo 2,5 mm
Työpöytä on 12 mm muovia
Öljytön Beckerin tyhjiöpumppu 25 m³/h
Tyhjiön ohjausjärjestelmä / Säiliön tilavuus 15 l
Työalue: 3000x1500 mm
Lämmitysjärjestelmän lämpötila: max 60 °C
Lämmitysteho: 4,5 kW
Pumpun teho: 0,75 kW
Tyhjiöpumpun kapasiteetti: 25 m³/h
Kumikalvo
Ulkodimensiot: 3100 x 1650 x 1600 mm
Paino: 450 kg
Kone on varustettu alusrungolla.
Sijainti: Varastossa 54634 Bitburg
- vapaasti lastattavissa -
Pieni ilmoitus
Kremsmünster
1 707 km
DUOFORMER VERTICAL - Huippuhinta/suorituskyky!
UNIVERSALFORMERSDUOFORMER VERTICAL Heizen und Pressen!
Soita
Valmistusvuosi: 2026, kunto: uusi, Haluatko PARHAAN hinta-laatusuhteen? Kysy meiltä!
Koneet suoraan valmistajalta! AITOA LAATUA – VALMISTETTU ITÄVALLASSA!
DUOFORMER – Lämmitä – Muotoile – Purista!
LÄMPÖASEMA kaikille termoplastisille materiaaleille jopa 230 °C:een asti ja
VAKUUMIPURISTIN päivittäiseen käyttöön!
• Ei hankalaa puristettavien kerrosten kiinnittämistä
Gbodjiquxgepfx Adloi
• Muottilevyn liukumista ei tapahdu
• Helppo avaaminen ja sulkeminen
• M-muotojen puristus
• Käyttö kaikilta neljältä sivulta
DUOFORMER S VERTICAL – Valmistusta ilman kompromisseja!
Vertical: Työkappaleen korkeus jopa 850 mm
Luukku: Katso lisää tarjouksiamme tällä alustalla!
Puristuspinta-ala PxL: 2880x1280 mm
Lämmityspinta PxL: 2600x1250 mm
Kokonaismitat PxLxK: 3400x1750x1500 mm
• Lämmitinlaatikko +230 °C – 16 kW
• 40 m³/h tehovakuumipumppu (BECKER)
• 4 pneumaattista sylinteriä
• Vahvistettu ritilärunko
• Kaksikätinen turvakäyttö
• Liikesignaali
Varustelu:
Vakuumipöytä silikonikalvolla ja
kalvon PIKAVAIHTOJÄRJESTELMÄLLÄ
• Kestävä, kiertymätön hitsattu teräsrunko
• Puristuspaine jopa 9 t/m² (-900 mbar rel.)
• Analoginen vakuumipaineen näyttö
• Mekaaninen vakuumipaineen säädin
• Läpinäkyvä silikonikalvo jopa 230 °C, 780% venytys,
40 Shore-A
• Vankka, lämmönkestävä fenolihartsityöpinta 16 mm integroiduilla ilmakanavilla
• Lisävakuumiliitäntä (esim. ulkoinen vakuumipussi, vakuumiteline)
• Siirtoliitännät trukkia varten
• Kääntyvät pyörät sisältyvät
Lämmitinlaatikko CAS-lämmitysjärjestelmällä (Controlled Air Stream)
• Asetusvahvuus: 0–70 mm
• Lämmitysteho: max. +230 °C
• 2 kiertoilmapuhallinta
• Ulosvedettävä ritilätaso, 30 x 30 mm jako
• Helposti irrotettava lämmityslaatikko
Ohjausyksikkö 4" SIEMENS touchpaneelilla
• Kääntyvä ohjauskaappi oikealla
• Portaattomasti säädettävä lämpötila max. +230 °C
• Lämmitysajan säätö ajastimella ja hälytyksellä
• Sisältää johdot ja pistokkeen,
sähköliitäntä 3~ 400 V, 50/60 Hz, 17,5 kW
Duoformer-tuotantomahdollisuudet:
● Mineraalimateriaalien, kuten CORIAN, HIMACS, KERROCK, HANEX, STARON, MISTRAL, AVONITE, TRISTONE, VELSTONE, WILSONART, GETACORE, RAUVISIO, VARICOR, PLEXICOR, MEGANITE, KRION, LIVINGSTONE, MARLAN, EOS, FORMICA, MYSTERA jne. lämmitys ja muovauksen uudelleenmuotoilu
● Kaikkien muiden termoplastisten materiaalien, kuten ABS, PMMA (Plexiglas, Perspex, Lucite), PET-G (Vivak), PE, PS, PP, PVC-U, PC (Makrolon), UPM-GRADA, RESYSTA, NFPP jne., lämmitys ja muovaus
● Vakuumipuristin liimaamiseen, pinnoittamiseen, tasopuristukseen, muottiviilutukseen, viilutukseen, reunojen ja profiilien lisäämiseen, muovaukseen, liimaamiseen, laminoimiseen, puristamiseen.
Muut koot saatavilla pyynnöstä!
DUOFORMER Maxi
Luukku: Työkappaleen korkeus n. 650 mm
Vertical: Työkappaleen korkeus n. 1000 mm
Puristuspinta PxL: 3380x1380 mm
Lämmityspinta PxL: 3000x1250 mm
Lämmitinlaatikko +230°C – 24 kW
Vakuumipumput: 40 m³/h, 80 m³/h, 100 m³/h
Kokonaismitat PxLxK: 3900x1600x1500 mm
DUOFORMER Mega
Koko levyn pituus mineraalimateriaaleille!
Luukku: Työkappaleen korkeus n. 650 mm
Vertical: Työkappaleen korkeus n. 1000 mm
Puristuspinta PxL: 4150x1780 mm
Lämmityspinta PxL: 3850x1250 mm
Lämmitinlaatikko +230°C – 32 kW
Vakuumipumput: 80 m³/h, 100 m³/h, 140 m³/h
Kokonaismitat PxLxK: 4700x2050x1500 mm
UNIVERSALFORMERS
Suoraan – Rehellisesti – Ammattitaidolla
Pieni ilmoitus
Kremsmünster
1 707 km
VACUFORMER S - Huippuhinta/suorituskyky!
UNIVERSALFORMERSVACUFORMER Vakuumpresse S to XXL
Soita
Valmistusvuosi: 2026, kunto: uusi, Haluatko PARHAAN hinta-laatusuhteen? Kysy meiltä!
Koneet suoraan valmistajalta! ALKUPERÄINEN, valmistettu ITÄVALLASSA!
VACUFORMER - Tyhjiöpuristimet – monipuolisia, toiminnallisia ja taloudellisia!
VACUFORMER Standard – Työhevonen!
Kansi: Työkappaleen korkeus n. 500 mm
Paineala PxL: 2920x1320 mm
Ulkomitat PxLxK: 3100x1400x1100 mm
Vakiona tyhjiöpumppu 40 m³/h
Varustelu:
• Tyhjiöpöytä NR-kalvolla ja kalvon pikavaihtojärjestelmällä
• Täyshitsattu, vääntöjäykkä, tukeva teräsrunko
• Puristuspaine jopa 9 t/m² (-900 mbar rel.)
• Analoginen tyhjiöpainemittari
• Tyhjiövipu manuaaliseen tyhjiön ohjaukseen
• Mekaaninen tyhjiöpainerajoitin
• Erittäin kestävä luonnonkumikalvo, max. 130°C, jopa 680 % venymä, soveltuu puun ja viilun puristukseen
• Tukeva, lämmönkestävä fenolihartsista valmistettu 16 mm:n työpinta, integroiduilla ilmanpoistokanavilla
• Lisätyhjiöliitäntä (esim. ulkoiselle tyhjiöpussille, tyhjiökiinnittimelle)
• Sisältää kääntyvät pyörät
• Sisäänrakennetut trukkitaskut
• Täysin varusteltu kaapelilla ja pistokkeella
Sähköliitäntä: 3~ 400 V, 50/60 Hz, 1,25 kW
Muut koot pyynnöstä mahdollista!
VACUFORMER L
Kansi: Työkappaleen korkeus n. 650 mm
Pystysuora: Työkappaleen korkeus n. 1000 mm
Paineala PxL: 3880x1540 mm
Ulkomitat PxLxK: 4100x1760x1400 mm
VACUFORMER XL
Kansi: Työkappaleen korkeus n. 650 mm
Pystysuora: Työkappaleen korkeus n. 1000 mm
Paineala PxL: 3880x1780 mm
Ulkomitat PxLxK: 4100x2000x1400 mm
VACUFORMER XXL
Kansi: Työkappaleen korkeus n. 650 mm
Pystysuora: Työkappaleen korkeus n. 1000 mm
Paineala PxL: 3880x2250 mm
Ulkomitat PxLxK: 4100x2400x1400 mm
Tyhjiöpumput: 40m³/h, 80m³/h, 100m³/h, 140m³/h
VERTICAL-mallit vakiona:
• Kääntyvä ohjauspaneeli oikealla puolella
• 4 FESTO-pneumatiikkasylinteriä
Gbjdsf H S T Ujpfx Adlsi
• Vahvistettu hitsauskehikko
• Kaksinkäsikäyttöinen turvaohjaus
• Liikesignaali
• Siemens-puristusajan asetus hälytyksellä
• Automaattinen puristusprosessi
UNIVERSALFORMERS
Suoraan – Reilusti – Ammattimaisesti
Teemme hausta sinulle helpompaa
Saat välittömästi ja maksutta uusia tarjouksia sähköpostitse.
Voit lopettaa hakutehtävän milloin tahansa helposti.
Käytetty kalvopuristimet ja tyhjiöpuristimet (46)
Nyt selaa koko Machineseeker yli 200 000 käytetyn koneen kanssa.Selaa suosituimpia konenimiä:

Ota selvää nyt
+44 20 806 810 84
+44 20 806 810 84
Ilmoita nyt
*ilmoitusta kohden/kuukausi






































































































































































































































