!!! Meillä on lähes kaikki varaosat Deckel S 11 -koneisiin varastossa !!!
* Kone ja lisävarusteet peruskunnostettu vuonna 2025 CE-merkinnällä ja
12 kuukauden takuu (kotimaassa)!
DECKEL S 11 TYÖKALUHIOMAKONE – UNIVERSAALI
400 V, 50 Hz, CEE-pistokkeella ja kaapelilla
Väri: 2K-uudelleenmaalattu
Gisdpfx Aijw U Eh Uepst
Runko RAL 7005 hiireng harmaa
Yläosa ja lisävarusteet RAL 7035 vaaleanharmaa
Moottoroitu korkeudensäätö, aksiaalinen hiomakaran säätö
* Sähköjärjestelmä kokonaan uusittu, sisältää:
> Vikavirtasuojakytkin
> Uusi kolmivaihemoottori
> Uusi jarrumoottori
> Uusi taajuusmuuttaja
> Uudet kosketussuojatut sähköasennukset
> EMC-läpiviennit
> EMC-kaapeloinnit
> Uudet suojaletkut
> Hätäpysäytyskytkin
> Uusi ohjauspaneeli
* Koneen runko koneistettu ja hiottu, uusi kantolevy
Perusvarustus:
- Sis. LED-työvalo Waldmann
- Sis. pölynpoistoliitäntä (ilman imuria)
- Sis. suojakupu hiomalaikoille Ø 125 mm asti
- Sis. teknisten tietojen sarja
- Sis. hiomalaikan pidin 51 mm
- Sis. ripustussarja kuljetusta varten
- Sis. 5 säätöjalkaa
Lisävarusteet:
* Video-mittausjärjestelmä CCD-kameralla ja kuvankäsittelyohjelmistolla,
uudella mittaristi-liukukiskolla
uudet RSF-mittasauvat mittaristi-liukukiskossa ja
koneen akseleissa (4 akselia)
sisältää täydellisen asennuksen ja säädön
* Universal jakopää SK 40 jakolevyllä 24 R ja kiinnityspaikat optiikalle
* Käyttöavain, käyttöohje, varaosaluettelo, kytkentäkaavio
* Teknisiä hiontaohjeita
* Kone ja lisävarusteet kunnostettu ja sähköisellä käyttöönottopöytäkirjalla
* Kotimaassa 12 kuukauden takuu
Otamme mielellämme vanhan Deckel S 11 -koneesi vaihdossa – kysy lisää!
!!! Lisävarusteita voidaan räätälöidä tarpeen mukaan !!!
Kuvissa on mukana erikoisvarusteita.
Ilmoitus on käännetty automaattisesti. Käännösvirheitä saattaa esiintyä.
Hiomapituus 190 mm
Työkappaleen pituus 380 - 940 mm
Sähköteho 380 kVA
Hiomamoottorin käyttöteho 1,1 kW
Hiomakaran pyörimisnopeudet 2 – 10 000 rpm
Kokonaistehontarve 2,2 kW
Väri: 2K-uudelleenmaalattu
Gisdpfx Aijw U Eh Uepst
Runko RAL 7005 hiireng harmaa
> Vikavirtasuojakytkin
> Uusi kolmivaihemoottori
> Uusi jarrumoottori
> Uusi taajuusmuuttaja
> EMC-läpiviennit
> EMC-kaapeloinnit
> Uudet suojaletkut
> Hätäpysäytyskytkin
> Uusi ohjauspaneeli
Perusvarustus:
- Sis. LED-työvalo Waldmann
- Sis. hiomalaikan pidin 51 mm